Zažijte letos exotickou dovolenou. Poradíme, kam zamířit

Zažijte letos exotickou dovolenou. Poradíme, kam zamířit
Zažijte letos exotickou dovolenou. Poradíme, kam zamířit

Kam letos míříte na dovolenou? Chystáte se do ještě teplejších krajin? Nebo se jedete ochladit na sever? Pokud ještě nejste rozhodnutí, kam se na dovolenou letos vydáte, doporučujeme zamířit na exotickou dovolenou. Za exotikou se vyjet vyplatí!  

Jenže se nabízí otázka, kam konkrétně vyrazit. Přece jen exotických destinací je na světě mnoho, vybrat si jednu z nich je velice těžké. Pakliže si nevíte rady, vybrali jsme vám několik exotických destinací, které vám určitě učarují.  

Thajsko 

Thajsko je v současné době velice oblíbená země, kam se vydává stále více turistů. Důvodem je to, že se zde žije poměrně levně, jenom letenky jsou nadmíru drahé. V případě, že chcete vyrazit do Thajska, pak. neváhejte. Ani davy turistů vás nesmí odradit! Vždyť je tu tak krásně. Doporučujeme vyrazit na výlet do královského paláce s chrámem Smaragdového Buddhy, také si nakrmte slony ve sloním kempu nebo si udělejte výlet za ženami s dlouhými krky, které si je vytahují pomocí mosazných kruhů, jež už si nikdy nemohou sundat, jelikož by krk hlavu neudržel, jak moc je vytahaný.  

Mexiko 

Nádhernou exotickou destinací je také Mexiko, které se doporučuje navštívit hlavně na konci roku. Ovšem i v jiných částech roku je Mexiko skvělou volbou. Vydat se můžete do nedalekých jeskyní, dokonce můžete prozkoumat pozůstatky mayské civilizace. Třeba se zrovna během vašeho pobytu bude konat některý z festivalů, buďte rozhodně jeho součástí, protože je to zážitek, který se už nikdy v životě nemusí opakovat.  

Maroko 

Co třeba vyrazit za exotikou do Maroka? Je zde teplo i dostatek historických měst nebo pohoří. Prozkoumejte Saharskou pláž nebo si zaplavte v Atlantském oceánu. Proslulá je také zdejší gastronomie, která bude nezapomenutelným zážitkem. Nezapomeňte se projít také v proslulých úzkých uličkách, ty stojí taky za to.