Kam za nejlepšími zoologickými zahrady? 

Kam za nejlepšími zoologickými zahrady?
Kam za nejlepšími zoologickými zahrady?

Mezi Čechy traduje jedna mylná domněnka, a sice že se do zoo může jenom během léta. Není to však pravda. Během zimy jsou mnohá zvířata daleko čilejší a živější než během parného léta, kdy se nikomu nic nechce – a zvířatům v kožichu už vůbec ne. V případě, že nevíte, kam s partnery nebo dětmi vyrazit, zoologická zahrada je jednou z možností. Ale která patří k těm nejhezčím? 

Pražská zoo nabízí více jak 5,5 tisíce zvířat 

V České republice se nachází celá spousta zoologických zahrad, kdy jednou z nejlepších je ta pražská. V Zoo Praha se aktuálně nachází více jak pět a půl tisíce zvířat, spatřit se zde může více jak 700 druhů. Mezi tradičně oblíbené druhy, jako jsou žirafy, gorily, tučňáci nebo hroši, zde uvidíte také méně tradiční, jako jsou lední medvědi. Ti na vás čekají už na samotném začátku.  

V pražské zoologické zahradě se nachází rovnou patnáct specializovaných pavilonů a přes 150 expozic. Jinými slovy je výlet sem záležitostí na celý den. 

Berlínská zahrada odhaluje život pand 

Pokud by vás Česká republika omrzela nebo byste se chtěli vydat za trochu jinými druhy zvířat, nabízí se Zoo Berlín. Založená byla v roce 1844, ale to není to nejzajímavější, co o berlínské zoo můžeme říct. V čem je zcela unikátní, tak v chovu pand. Tento pavilon pand velikých je skutečně ojedinělým, i proto se zoo těší z takového množství návštěvníků.  

Berlínská zoo však nabídne toho mnohem více. Co do počtu živočišných druhů je totiž jednou z nejbohatších na světě, a to o ní už něco vypovídá. 

Zlínská zoo patří k nejkrásnějším 

Když se však znovu vrátíme do Česka, musíme zmínit jednu z nejkrásnějších zoologických nejen u nás, ale také ve střední Evropě. Přesně takové označení nese zlínská Zoo Lešná, která také patří k nejnavštěvovanějším zoo u nás. A nejen u nás.  

Celý areál zoo je koncipovaný dle kontinentů, kterým jsou následovně přizpůsobeny tematické expozice a pavilony. Dokonce se zde nachází i místo s napodobeninami mayských archeologických nalezišť.