Prošívané vesty jsou trendem letošního podzimu 

Prošívané vesty jsou trendem letošního podzimu
Prošívané vesty jsou trendem letošního podzimu

Většina lidí se už zachumlává do svých mikin a svetrů, ale najdou se zde ti, kteří teprve hledají vhodné kousky na zimu a podzim, které by jim kýžené teplo přinesli. A právě ti se ptají, jaké jsou aktuální trendy, nad kterými se vyplatí při sestavování podzimního šatníku zauvažovat. Už nějaký ten pátek jsou nadmíru stylové vesty. Zatímco loňský rok patřil těm pleteným, letošní rok se nese ve znamení prošívaných alternativ. 

Umění vrstvit 

Možná si říkáte, že vesty jsou zbytečným módním kouskem, který se nevyplatí. Vždyť nám musí být na paže zima. Jenže jejich kouzlo tkví v umění vrstvit. Jsou nejen příjemným oživením outfitu, ale také přináší požadovanou ochranu a teplo našim zádům, což je fantastický efekt, nemyslíte?  

Aby vám však netáhlo na ruce, jak jistě mnozí poznamenali, je nutné začít oblečení vrstvit. Vícero tenkých vrstev na sobě – to je klíč k tomu, abyste i v zimě nosili lehčí oblíbené oblečení, aniž byste riskovali nachlazení.  

Neutrální barvy frčí 

Pokud hledáte ideální prošívanou vestu, kterou snadno zakomponujete do svého nejen podzimního, ale také jarního šatníku, sáhněte po neutrálních verzích. Béžová, hnědá nebo černá – alternativy, které snadno zkombinujete prakticky se vším, co vám dřímá doma.  

Jestliže navíc najdete verze s kapucí, je to pomyslná trefa do černého. Hezky se vám totiž spojí s mikinami s dlouhým rukávem a ležérní look je na světě. 

I s podpatky dokonale hrají 

Pokud si však najdete alternativy bez kapucí, můžete k nim s čistým svědomím zkombinovat také podpatky. Kozačky po kolena nebo nízké kozačky s vyšším podpatkem opticky prodlouží postavu a teplo zajistí svetr, který si pod prošívanou vestu obléknete. 

Případně pokud najdete variantu s vázáním v pase, podaří se vám vykouzlit takzvanou siluetu přesýpacích hodin. Tím fantasticky vynikne pas a upozadí se nedokonalosti.