Móda pro těhotné. V jakých outfitech zazáříte?

Móda pro těhotné. V jakých outfitech zazáříte?
Móda pro těhotné. V jakých outfitech zazáříte?

Jestliže jste v požehnaném stavu a do teď jste nemusela své těhotenské bříško řešit, možná vás překvapí, s jakou rychlostí nyní budete muset na krátký čas obměnit šatník. Nepropadejte panice. Kalhoty s laclem a vysoké těhotenské džíny nejsou jedinou alternativou pro nastávající maminky. Můžete využít univerzální kousky, které využijete i po svém těhotenství, budete se díky nim cítit pohodlně a krásně.  

Hlavně zůstat v pohodlí 

Tvrdnoucí bříško vám brzy nedovolí skinny džíny a v některých případech nepochodíte ani s volnějším typem boyfriend. Přichází tedy čas na pružné materiály. Vsaďte na teplákovinu, která je elastická, pohodlná a nebude vás při sezení tlačit. Z takto flexibilního materiálu seženete nejen obyčejné kalhoty na vycházky, ale také slušné a reprezentativní oblečení do práce, kde budete hravě splňovat dress-code až do doby, než nastoupíte na mateřskou dovolenou. Zároveň se v nich budete moci účastnit kulturních akcí a stále vám bude pohodlně.  

Myslete především na sebe 

Nastává čas na otázku, zdali chcete své těhotenské břicho dávat na odiv okolí nebo jej raději maskovat. V první variantě poslouží ideálně pružná trička z příjemného materiálu, která nebudou dráždit pupík, který vám pomalu a jistě začne vystupovat.  

V opačném případě sáhněte po halenkách, které jsou volné a vzdušné. Kdykoli budete chtít na své bříško upozornit, stačí zvolit delší halenku nebo tuniku a nad bříškem pod prsy ji převázat silnější stuhou. Vykreslí se tak vaše nádherná těhotenská silueta.  

Volba doplňků 

Pokud máte oblíbené lodičky, bez kterých si outfit nedokážete představit, možná vám budou činit potíže natékající chodidla. V těhotenství jsou vyvýšené boty mnoha ženám nepříjemné, a proto je čas vsadit i na jiné doplňky. Odveďte pozornost od bot stylovou kabelkou, šátkem, kloboukem nebo jinou pokrývkou hlavy. Převážně ve třetím trimestru můžete boty zakrývat při nošení maxi šatů a celkový outfit vylepšit šperky nebo dalšími pestrými doplňky.