Nejdražší kabelky světa, které doplní vaši stávající sbírku

Nejdražší kabelky světa, které doplní vaši stávající sbírku
Nejdražší kabelky světa, které doplní vaši stávající sbírku

Patříte k milovníkům kabelek? Pak by ve vaší sbírce neměl chybět i takový model, který patří mezi nejdražší na světě. Možná si říkáte, že se jejich ceny dotýkají nebeských výšin, a ostatně se nemýlíte. Na druhou stranu jsou investicí, která se bude postupně jenom navyšovat. Dalo by se říct, že kabelky, které uvádíme níže, jsou takovým nevysvětlitelným úkazem. Přesto se najdou jedinci, kteří přesto zainvestují majlant do luxusních kousků. 

Fendi Selleria 

Jednou z nejdražších kabelek na světě je Fendi Selleria. Na první pohled byste neřekli, že je nějak drahá, respektive že stojí zhruba 760 tisíc korun. Je taková nenápadná, stříbrně zbarvená. Za vysokou cenu však vděčí tomu, z čeho je vyrobená.  

Při výrobě se totiž použily rovnou dvě nejdražší kůže na světě, a to kůže sobola a činčily. Po spojení vznikla tato kabelka, kterou lze nosit jak do práce, tak na schůzky s kamarádkami. 

Leiber Pirecious Rose 

U druhé zmíněné kabelky byste se však vysoké částce nedivili. I když je pravdou, že mnozí lidé mohou tuto kabelku označit za jeden velký kýč (jak bič, pokud bychom měli použít ustálené slovní spojení). Kabelka Lieber Pirecious Rose je vyrobená ve tvaru květu a obsahuje více jak tisíc diamantů, a to o celkové výši 42,56 karátů.  

A to není všechno, co ji zdobí. Dále ji tvoří přes jedenáct stovek safírů a osm stovek turmalínů. Kabelka je tak naprosto exkluzivní záležitostí. A do karet jí také hraje to, že je jedna jediná na světě. Cenově se pohybuje kolem dvou milionů korun. 

Hermes Matte Crocodile Birkin 

Co by to však bylo za seznam nejdražších kabelek světa, kdyby v něm chyběla kabelka Birkin. Takzvané Birkinky patří k tomu nejexkluzivnějšímu, co si lze ve světě kabelek koupit. Hermes Matte Crocodile Birkin je jedinečná kabelka po britské zpěvačce a herečce Jane Birkin, která je vyrobená z krokodýlí kůže. Spona pak obsahuje deset karátů bílých diamantů.  

A cena? Dva a půl milionu, dámy a pánové, dva a půl milionu korun.