Jak zlepšit svou paměť? Pomůže několik tipů a rad

Jak zlepšit svou paměť? Pomůže několik tipů a rad
Jak zlepšit svou paměť? Pomůže několik tipů a rad

Kam jsem schovala klíče? Kam jsem dal brýle? Kde mám peněženku? To jsou časté otázky, které pokládáme sami sobě. V současné době stále více lidí zapomíná, kam své věci dává, zapomínají však i na schůzky nebo narozeniny nebo na různá setkání. V případě, že patříte k lidem, kteří cítí, že jejich paměť není v naprostém pořádku, doporučujeme vám svůj mozek procvičovat a zlepšit svou paměť. Nevíte, jak? Prozradíme vám to! 

Paměť je to, co velice často selhává u starších lidí. Jenže s pamětí mívá spíše problém mladší generace. Kdo by to byl řekl? Pokud máte se svou pamětí problém, nabízí se otázka, jak svou paměť procvičit. Pro odpověď ale nemusíte chodit daleko.  

Začněte si vizualizovat informace 

Svou paměť si můžete hravě procvičit a zlepšit tak, že si budete vizualizovat informace, které vám budou předány. Jak to myslíme? Když vám zkrátka někdo povídá o psovi, představte si psa. Pokud někdo mluví o zelené barvě a o něčem na P, tak si to spojte dohromady. Je to takové hravé procvičování paměti.  

Vytvářejte si vlastní příběhy 

Pokud jste člověkem s pěknou dávkou hravosti a fantazie, pak si vytvářejte příběhy. Nemusí být reálné, jen si je vytvářejte. Když třeba sedíte v parku, vytvářejte si příběhy lidí okolo vás. Nebo před spaním, když usínáte, nemyslete na nic jiného než na příběh, který si zrovna budete vytvářet ve své paměti.  

Plně se koncentrujte při učení 

Učíte se? Pak se učte v místnosti, kde nejsou žádné lákadla nebo rozptýlení. Zkrátka se učte na místě, kde se dokážete plně koncentrovat. Koncentrace je základ úspěchu, bez koncentrace to zkrátka nejde.  

Roli hraje i životní styl 

Věděli jste, že na vaši paměť má vliv i váš životní styl? Jaká jsou vaše rána, co nejčastěji jíte, hýbete se dostatečně? To jsou všechno otázky, na které je dobré znát odpověď. To, jak ve svém životě fungujete, je velmi důležité pro vaši paměť. Pokud nebudete dostatečně odpočívat, nebudete si nic pamatovat, pokud nebudete mít vhodnou stravu, taky to s vaší pamětí nebude žádná sláva.