Jak bojovat s únavou 

Jak bojovat s únavou
Jak bojovat s únavou

Únava patří mezi běžné stavy, které nastupují ve chvíli, kdy je toho na člověka moc. Je klíčové rozeznávat, jestli se jedná o psychickou nebo fyzickou únavu a na základě toho si určit, jak s takovou únavou vlastně bojovat. 

Řád a systém 

Velmi důležité je změnit chaos na řád a systém, udělat si ve svém životě pořádek, dobré je pořídit si diář, do kterého si budete zaznamenávat všechny vaše aktivity (kdy má být které dítě na jakém kroužku, kdy máte jít ke kadeřnici, kdy máte jít k lékaři atd.), dobré je si také psát úkoly na další den (např. v neděli si sednout a napsat si pár body věci, které musíte zařídit v pondělí – nakoupit, odvézt dítě na fotbal, dojít na poštu, v pondělí si zase napsat věci na úterý atd.) 

Pitný režim 

Důležité také je dodržovat pitný režim, díky kterému si pomůžete nejen k hezké postavě, ale předejte dehydrataci, bolestem hlavy apod. 

Zdravý životní styl 

Dalším velmi důležitým faktorem je také stravování, snídat kávu, nebo jíst až večer je samozřejmě špatně nejen pro vaše tělo, ale pokud nemáte denní a pravidelný přísun kvalitních potravin, únava se dostaví okamžitě, protože tělo je vyčerpané a nemá energii z čeho brát 

Pohyb  

Spousta žen zastává názor, že večer jsou tak unavené po celém dni, že energii na sebe už prostě nemají, to je velká chyba a jen výmluvy, každá žena jakkoliv vytížená si najde alespoň večer 30 minut sama na sebe, aby se mohla protáhnout a zacvičit si, paradox je, že po cvičení se cítíte odpočatě, spadne z vás veškerý stres a plná hlava starostí a o to kvalitnější je pak také spánek. 

Na závěr by se tedy dalo říci, že všechno je to o hlavě. Vše je o tom, jak si svůj chaotický život uzpůsobíte, protože v životě matky je řád a systém velmi důležitý a zbyde pak spousta času i na samu sebe, nebo na aktivity s rodinou, na které díky svého chaosu nemáte čas!