Babské rady, jak se zbavit vší

Babské rady, jak se zbavit vší
Babské rady, jak se zbavit vší

Co je největším strašákem maminek s malým dětmi? Jsou to rozhodně vši, které se většinou šíří jako lavina ve školkách a školách. Když s tímto parazitem přijde do školní instituce jedno dítě, najednou s parazity odchází dalších pět dětí. Vši jsou zkrátka rychle se rozmnožujícím parazitem, se kterým není snadné zatočit. Zejména nyní, když už jsou vši tak odolné vůči chemickým produktům, jež se používaly v minulosti.  

Vši jsou dnes opravdu jiné než v minulosti. Zatímco tehdy fungovalo doslova všechno, nyní stěží najdete něco efektivního v lékárně, co by rychle vši vyhubilo. Pokud se tímto nepříjemným problémem nechcete dlouho potýkat, měli byste to zkusit s babskými radami, které jsou opravdu efektivním bojovníkem v boji proti vším.  

I když možná přistupujete k babským radám skepticky, nyní jim dejte šanci. Opravdu vám i babské rady mohou ulevit od problému, který vás sužuje.  

Pomocníkem je obyčejná slivovice 

Pokud pocházíte z Moravy, moc dobře slivovici znáte. Tento alkoholický nápoj se používá nejen při vypálení bacilů z těla, ale také dokáže pomoct při boji proti vším. Stačí, když do opravdu silné slivovice namočíte vlasy. Nechte to tak působit klidně i několik hodin, dojde k naprostém vymýcení vší.  

Jděte na vši s teplem 

Teplo je také účinný bojovník proti vším. Pokud se ve vaší domácnosti vši vyskytly, doporučujeme vlasy přejíždět nahřátou žehličkou na vlasy. Je opravdu dokázané, že horko zničí především hnidy, které se posléze jenom vyčešou speciálním hřebínkem.  

Zkuste to s obyčejnou alpou 

Další babskou radou, jak bojovat proti vším, je alpa neboli francovka, která vám taky pomůže zatočit s tímto parazitem. Stačí, když francovku smícháte s olejem, a to v poměru jedna ku třem. Poté vlasy tímto umyjte, zabalte do igelitu a nechte aspoň hodinu působit.