Turistická sezona ještě nekončí! Kam se v Česku podívat? 

Turistická sezona ještě nekončí! Kam se v Česku podívat?
Turistická sezona ještě nekončí! Kam se v Česku podívat?

Máte před sebou ještě poslední volné víkendy a chcete si užít hezkého počasí na maximum? Koncem léta rozhodně letošní turistická sezona nekončí. Pokud však nemáte prostor pro dovolenou v zahraničí, nabízí se jedno – turistické cíle v České republice, které vám odhalí ty nejkrásnější místa nejen v přírodě. Co konkrétně vidět? 

Vyhlídka Máj 

Jednou z nejkrásnějších českých vyhlídek je vyhlídka Máj, která sídlí kousek od obce Tetín (z hlavního města je to jen pár minut městskou dopravou). Dojít k ní můžete po žluté turistické značce, kterou rozhodně neminete (míří sem prakticky denně řada turistů).  

Až k vyhlídce přijdete, můžete zahlédnout třeba i nejstarší turistickou trasu u nás, kterou je stezka Svatojánské proudy. Ta se nachází mezi Štěchovicemi a Třebenicemi a vede hezkým skalnatým územím.  

Lom u Mariánského mlýna 

Na jižní Moravě však najdeme také řadu krásných turistických cílů, a tím je například lom u Mariánského mlýna. Je nedílnou součástí chráněné krajinné oblasti Pálava čili celodenní výlet bude příjemnou procházkou s rodinou.  

Toto místo je vhodné navštívit hlavně v době léta, protože se zde dá koupat (ale není uznaný jako oficiální koupaliště). Voda je zde krásně průzračná, že vidíte až na dno a že se zde budete možná cítit jako u moře. 

Boubínský prales 

V centrální části Šumavy se nachází národní klenot, a sice nároční přírodní rezervace Boubínský prales. Mluvíme o třetí nejstarší přírodní rezervaci v Česku (za chráněné území se považuje už d roku 1858). Celkové stáří tohoto území se však odhaduje na fantastických 12 tisíc let.  

Vede tudy nejen naučná cesta, ale navštívit můžete například i zdejší rozhlednu. Pokud se dostanete sem, dostanete se na vrchol Boubína, případně poté i do Kubovy hutě (což je nejvýše položená železniční stanice u nás).