Jak přestat pít alkohol 

Jak přestat pít alkohol
Jak přestat pít alkohol

Trápí vás vysoká spotřeba alkoholu a rádi byste ji omezili? V následujícím článku vám přineseme několik jednoduchých tipů, které vám mohou ve vašem cíli pomoci. Vyzkoušejte jednotlivé rady dříve, než se alkohol stane tím hlavním ve vašem životě. Pak by až terapie a léčebny mohly pomoct v boji s tímto tekutým ďáblem. 

Identifikujte situace, kdy pijete 

V první řadě se pokuste detailně identifikovat situace, ve kterých ve vašem případě ke konzumaci alkoholu dochází. Pijete, když jste sami doma nebo alkohol naopak potřebujete pro dosažení zábavy ve společnosti? Jakmile budete mít přehled, snažte se tyto situace co nejvíce eliminovat a omezte tím riziko vašeho zlákání. 

Nahraďte alkohol jiným rituálem 

Pokud pití alkoholu patří mezi vaše pravidelné denní rituály, zkuste ho nahradit nějakým alternativním rituálem. Ten by vám měl přinášet úlevu a požitek, ale zároveň by neměl mít negativní vliv na vaše zdraví. Odměnit se můžete například dobrým jídlem nebo vašim oblíbeným nealkoholickým drinkem. 

Najděte si zábavu a aktivity pro volný čas 

Pokud pitím trávíte hodně času, může pro vás být abstinence o to těžší. Snažte se volné chvíle vyplnit aktivitami, během kterých nebudete mít na alkohol chuť. Ideální variantou je sportovní vyžití, socializace nebo třeba jen obyčejná procházka. 

Svěřte se kamarádům a známým 

Pokud si připadáte, že odvykání je velmi náročné a v celém procesu se cítíte osamoceni, určitě se svěřte svému okolí a rodině. Jistě dostanete podpůrná slova a míra vaší motivace se tak přirozeně zvýší. 

Vyhledejte odbornou pomoc 

Jestliže za sebou máte již několik neúspěšných pokusů a alkohol pijete v opravdu velkém množství, zvažte konzultaci s odborníkem. Závislost není žádným tabu a vyhledaní odborné pomoci může být v některých případech jedinou schůdnou cestou ven z problémů.