Zara bude vyrábět oblečení jen z udržitelných materiálů

Zara bude vyrábět oblečení jen z udržitelných materiálů
Zara bude vyrábět oblečení jen z udržitelných materiálů

Jaký je váš oblíbený obchod s oblečením? Zatímco někteří lidé chodí do New Yorkeru, jiní si dopřávají trochu dražší nakupování v obchodech, jako je Zara. Zara je poměrně oblíbená značka obchodů, nabízí sice dražší kousky, ale rozhodně stojí za to. Jedná se o španělský módní řetězec oblečení, který nedávno oznámil jednu velkou novinku – chce do pěti let vyrábět oblečení jenom z udržitelných materiálů.  

Neustále všude slýcháme o tom, jak je důležité udržovat životní prostředí v čistém stavu, jak je třeba třídit odpad a minimalizovat spotřebu plastů, protože i jimi škodíme planetě. Na popud mnohých kampaní, které si kladou za cíl minimalizovat odpad ve světě a ochránit tím naši planetu, se rozhodla značka moderního oblečení Zara přistoupit ke kroku, že do roku 2025 bude všechno oblečení z udržitelných materiálů. Tím zajistí stoprocentní recyklaci svých odpadů.  

Jen přírodní materiály 

Započne to viskózou, pokračovat to bude dalšími přírodními a recyklovatelnými materiály. Zanedlouho se do obchodů značky Zara nahrne vlna oblečení, která bude vyráběna jen a pouze z přírodních materiálů, jako je bavlna nebo len. Rozhodlo se tak na schůzi španělské skupiny módních značek, pod kterou spadá také zmiňovaná značka Zara.  

Právě značka Zara se podle všeho umístila na třetím místě v žebříčku největších prodejců oblečení na světě. Tento krok by měl být příkladem pro další značky, které se umístily ještě výše v žebříčku.  

Zara ekologická 

To, že se Zara chystá začít vyrábět věci jen z přírodních, ekologických materiálů, není jediný krok, ke kterému se módní značka chystá. Zara si ještě letos klade za cíl všechny své kanceláře předělat tak, aby obdržely certifikát o ekologičnosti. Navíc chce veškerý odpad anulovat, také chce aspoň osmdesát procent veškerých energií, jež se spotřebují na provoz kanceláří, továren nebo kamenných prodejen využívat jen z obnovitelných zdrojů.