Kde se lidé dožívají vysokého věku? A jaké je jejich tajemství?

Kde se lidé dožívají vysokého věku? A jaké je jejich tajemství?
Kde se lidé dožívají vysokého věku? A jaké je jejich tajemství?

Milujete cestování? Pak jste se během svých cest určitě setkali s lidmi, kteří se dožili nevídaně vysokého věku. Tyto lidi jste mohli potkávat v takzvaných modrých zónách. Nejsou to zóny, jako mají v Praze, kde parkují automobily za poplatek, ale je to označení pro destinace a místa, kde se lidé dožívají opravdu vysokého věku. Za dlouhověkostí však určitě musí něco stát! Každý člověk má však jiný lék na dlouhověkost.  

Dlouhověkost na Sardinii 

Byli jste někdy na Sardinii? Právě zde se lidé dožívají opravdu vysokého věku. Sardinii najdeme v Itálii, jedná se o druhý největší italský ostrov. Největším lákadlem jsou krásné pláže, průzračná voda, také bělostný písek. Lidé se zde dožívají velice vysokého věku, jejich tajemstvím je podle jejich slov nejen zdravější strava, ale také souznění s přírodou, rodinou, souznění s vlastní duší a porozumění sobě samotnému. Lidé na Sardinii nejsou jen v dobré fyzické kondici, ale jsou hlavně v dobré psychické kondici, což je mnohdy víc.  

Dlouhověkost v Japonsku 

O Japonsku se říká, že se zde lidé dožívají opravdu úctyhodného věku, mnohdy i věku vyššího, než je sto deset let. Nejstarší lidi v Japonsku se nachází konkrétně v Okinawě, což je japonský ostrov, který je největším ostrovem souostroví Rjúkjú. Lidé, kteří žijí na tomto ostrově, jsou v porovnání s ostatními Japonci v daleko lepší formě, dokonce mají lepší formu než Evropani, jež jsou o dvacet let mladší. Jejich tajemstvím je zase pobyt na čerstvém vzduchu, také zdejší východní cvičení, střídmost, jsou tak ukáznění a pravidelně meditují.  

Dlouhověkost na Kostarice 

Na Kostarice, konkrétně na poloostrově Nicoya, najdeme také velmi staré lidi či lidi, kteří se dožívají opravdu vysokého věku. Je to další takzvaná modrá zóna, kde najdete teplé slunečné počasí, mořský vzduch, čistou přírodu. Tajemstvím dlouhověkosti je hlavně to, že si uvědomují, že jsou, že. mají nakažlivý životní nadhled a vyváženou stravu.