Pozor na Vietnam. Je to země krádeží

Vietnam a krádeže
Vietnam a krádeže

Plánujete vyjet do světa? Pak se jistě rozmýšlíte nad tím, do jaké země byste se chtěli vydat. Pokud čtete tento článek, asi nehledáte žádnou klasickou zemi, kde zažijete typickou dovolenou, ale toužíte po dobrodružství, kterého je Vietnam plný zejména proto, že se tato země označuje za zemi krádeží a nebezpečí. Jestli čtete tento článek, nejspíše plánujete cestu do Vietnamu a chcete zjistit, čemu se v této krásné, byť nebezpečné zemi vyvarovat či před čím je nutné být neustále na pozoru.

Jak jsme zmínili Vietnam se označuje za zemi krádeží. Dnes patří k těm nejnebezpečnějším zemím v celé Asii, přesto je hojně navštěvovaný a plný dech beroucích a nezapomenutelných dobrodružství. Vietnam si můžete užít, pokud se tedy budete mít na pozoru zejména před kapsáři nebo podobnými zlodějíčky, kteří se potulují Vietnamem a čekají na vás takřka na každém rohu.

V současné době by měla být bezpečnostní situace ve Vietnamu pod kontrolou, přesto je nutné myslet na to, že se stále nacházíte v jedné z nejnebezpečnějších zemí v Asii. Nepodceňujte tento fakt a raději se držte našich rad.

Kde se můžu pohybovat?

Než přejdeme k opatření či k prevenci před krádežemi, je nutné si zmínit, kde se ve Vietnamu můžete pohybovat volně. Je to přece jenom jiná země jiné kultury, nefunguje to zde stejně jako u nás. Obecně lze říct, že se můžete pohybovat všude, kde nejsou vojenské zóny. Pozor si dejte zejména na focení vojenských budov, některé je totiž zakázané fotit. Při návštěvě odlehlých vesnic minoritních menšin je dokonce nutný průvodce.

Prevence proti krádežím

Nyní však přistupme k samotné prevenci proti krádežím, která je naprosto jednoduchá. Spočívá především v tom, abyste si neustále hlídali své věci. Zároveň se během pobytu ve Vietnamu staňte skromným turistou a neukazujte se s příliš drahou elektronikou, kterou vám mohou mnozí obyvatelé závidět.

Při platbě kartou mějte terminál na očích, vždy si zkontrolujte částku, kterou máte zaplatit. Nenechávejte své cennosti v hotelích, raději využijte trezor.