Pět důvodů, proč pít vodu obohacenou citronem

Voda s citronem
Voda s citronem

Pitný režim by se měl dodržovat každý den v roce, nejen v létě nebo při sportování. Jelikož naše tělo vodu dostává ze sebe ven, je nutné ji do těla opět dostat. Jinak to však nejde, jenom tak, že budete dostatečně pít. Nedoporučují se pít sladké nápoje, které nejsou zrovna to nejzdravější, co do svého těla můžete dát. Nejlepší volbou je voda, na kterou je naše tělo zvyklé. Někomu však může vadit chuť vody, proto raději dají přednost vodě s citronem a dělají jenom dobře. Voda obohacená o citron je totiž mnohem zdravější než klasická voda z kohoutku. Proč?

Existuje hned několik důvodů, proč se vyplatí pít vodu s citronem. Pokud jste této vodě ještě nepřišli na chuť, díky níže zmíněným důvodům se jí budete snažit na chuť přijít a už ji nedáte z ruky.

1) Podporuje hubnutí

Především ženy ocení to, že voda s citronem podporuje hubnutí. V citronu se totiž nachází pektinová vláknina, která dokáže nastartovat metabolismus tak rychle a efektivně, že shazování přebytečných kilogramů jde doslova samo.

2) Zlepšuje hojení

O tom, že citronová voda pomáhá hubnout, jste možná slyšeli. Co jste však nevěděli, je, že voda s citronem zlepšuje hojení, a to díky kyselině askorbové, která udržuje v kondici všechny pojivé tkáně, kosti a samozřejmě i chrupavky. Vitamin C, který je v citronu obsažen, nejen, že prospívá naší imunitě, ale také má protizánětlivé účinky.

3) Zklidní žaludek

I když se může zdát, že citron žaludek jenom rozdráždí, není to tak. Citronová voda žaludek dokáže uklidnit, což ocení především ti, kteří mají se žaludkem či trávicí soustavou neustálé problémy.

4) Prospívá dásním

I když citron jako takový ničí zubní sklovinu, na druhou stranu prospívá dásním. Citronová šťáva totiž pomáhá zastavit krvácení a zmírňuje bolest zubů.

5) Čistí pleť

Pokud máte problematickou pleť, stačí začít pít vodu s citronem, protože tato kombinace nejen, že pleť omladí, ale také ji krásně rozzáří.