Kolem jaké země kolují nejrůznější pověry a mýty? Jaká země je doslova opředena legendami? Lidé nemusí dlouho přemýšlet, vybaví se jim automaticky Skotsko, které je tímto proslavené. Lidé sem jezdí buď za zdejší whisky, nebo jezdí právě za zdejšími záhadami a tajemstvími, které se se Skotskem pojí.
Vůbec nejznámější legendou je legenda o příšeře, která údajně žije v jezeře Loch Ness. To je druhé největší jezero ve Skotsku. I když povídačky, které kolem příšery z jezera Loch Ness kolovaly, byly prvně čistými výmysly, později se ukázalo, že ve zmiňovaném jezeře skutečně příšera žije. Podkládají to mnohé dokumenty a autentické, reálné nahrávky a videozáznamy, které zachycují děs vzbuzující příšeru. Je však samozřejmě na každém z nás, jestli uvěříme, že příšera stále ještě žije v hlubinách jezera Loch Ness, či jestli už dávno zahynula.
O příšeře z jezera Loch Ness však víme, tuto legendu a pověst moc dobře známe. Jenže znáte jiné pověsti a legendy, které se se Skotskem pojí?
Duch nebohého Rizzia
Legendy a pověsti se pojí i s královským sídlem – palácem Holyrood v Edinburghu. Právě zde má údajně strašit duch brutálně zavražděného Davida Rizzia, což byl italský důvěrník skotské královny Marie Stuartovny. Právě David Rizzio měl být zavražděn královniným žárlivým manželem. Mělo dojít k brutální vraždě, které Marie přihlížela.
Za templářským pokladem
Mnoho tajemství a záhad se také pojí s Rosslynskou kaplí, kterou najdeme jižně od Edinburghu. Právě zde se má totiž ukrývat tajemný templářský poklad. Tímto pokladem má být konkrétně svatý grál nebo Archa úmluvy.
I když se doopravdy neví, jestli zde templářský poklad stále je, stále se sem sjíždí stovky turistů, kteří doufají, že hádanku, jež se zdá být nerozlousknutelnou, rozlousknou. I když se to dosavadním turistům ještě nepodařilo, z bohatě zdobených interiérů byli naprosto nadšení.