Typické příznaky rakoviny. Všímejte si svého těla

Typické příznaky rakoviny. Všímejte si svého těla

Rakovina je strašákem ve skříni nejednoho z nás. Zatímco někteří si myslí, že je rakovina postihnout nemůže, jiní si moc dobře uvědomují to, že i je rakovina může dostat do úzkých. Bohužel právě na rakovinu mnoho lidí umírá, mnoho lidí boj s rakovinou zkrátka nezvládne. Nemůžeme se tomu divit, je to velice těžký boj, který, když se nepodchytí včas, bývá zkrátka už dopředu prohraný. Abyste však nemoc odhalili zavčasu a tím pádem zvýšili své šance na uzdravení, doporučujeme všímat si svého těla, které dá vědět, že s ním není něco v pořádku.  

Sice existuje celá řada druhů rakoviny, které mají odlišné příznaky, přesto se najdou příznaky si velice podobné nebo obecné, které na rakovinu jako takovou poukazují. Jaké příznaky to jsou? 

Potíže s erekcí 

Potíže s erekcí jsou velice častým příznakem rakoviny. Na to poukázalo nejedno americké centrum zaměřující se na léčbu rakoviny. Potíže s erekcí jsou velmi často alarmujícím symptomem přicházející, respektive rozjíždějící se rakoviny prostaty.  

Únava 

Samozřejmě únava může být symptomem mnohých zdravotních problémů. Je to například symptom vyčerpanosti nebo je to příznak klasických nemocí, jako je třeba chřipka. Pokud je však ospalost nebo zvýšená únava během dne dlouhotrvající problém, je nutné zamířit k lékaři. Může se totiž jednat i o příznak nemoci vážnějšího charakteru, a sice o příznak rakoviny.  

Potíže při močení 

Potíže při močení mohou být samozřejmě symptomem onemocnění močového měchýře, na druhou stranu to nemusí být jen příznak tohoto onemocnění. Může to být symptom přicházející rakoviny prostaty. Symptomy poukazující na rakovinu jsou většinou neschopnost se vymočit, i přes nutkání močení nebo neschopnost zastavit proud moči.  

Zhoršené polykání 

Zhoršené polykání sice může být typický příznak angíny nebo podobného onemocnění, ale není tomu vždy tak. Může se také jednat o příznak rakoviny krku nebo taky je to příznak rakoviny plic. Buďte proto i při zhoršeném polykání na pozoru.