Jak pročistit střeva s pomocí detoxu?

Jak pročistit střeva s pomocí detoxu?
Jak pročistit střeva s pomocí detoxu?

Na každém rohu na nás číhá rychlé občerstvení, což znamená, že někdy tomu zkrátka podlehneme. Bohužel do svého těla nedáváme mnohdy zrovna zdravé potraviny, což následně vede k tomu, že žaludek má, co dělat, aby správně fungoval a aby strávil všechno, co jste během dne snědli. Jednoho dne může trávit velice špatně, v takovém případě je třeba ho trochu podpořit a to detoxem.  

Mnoho lidí se domnívá, že detox rovná se trápení, jenže tak tomu opravdu není. Detox nemusí být jen trápení, pokud víte, jak pořádně pročistit střeva, abyste nemuseli trpět. Jde to s jednoduchými triky, které uleví žaludku a které mu pomohou lépe strávit vše, co jste během dne snědli.  

Pití čisté vody je základ 

Pokud chcete svému žaludku trochu pomoct, měli byste pít čistou vodu. Vyhněte se bublinkovým nápojům, stejně tak se vyhněte alkoholu a samozřejmě sladkým šťávám nebo limonádám, které nejsou pro vaše tělo nic zdravého, navíc přináší do těla nechtěné kalorie, kterým byste se nejraději vyvarovali.  

Voda toho udělá mnohem víc, nehasí jenom žízeň, jak si mnozí myslí. Díky vodě dochází k regulaci tělesné teploty, také dochází k pomoci s trávením a voda také pomáhá při vstřebávání živin.  

Dostatečně odpočívejte 

V rámci detoxu si dopřejte pravidelný odpočinek. Jaro si doslova říká o to, abyste si odpočinuli po dlouhé a těžké zimě. Pokud budete dostatečně odpočívat a dostatečně spát, váš žaludek a trávení obecně bude mít dost času na to vše strávit a dostat se do pořádku. Navíc během spánku dochází k odbourávání odpadních produktů.  

Příliš nesolte 

Pokud chcete pročistit střeva, neměli byste tolik solit. Bez soli sice nejsou jídla zrovna nejchutnější, na druhou stranu to neznamená, že byste měli solit příliš. Soli se vyhýbejte nejen tehdy, kdy je ve špatné kondici žaludek, ale kdy jsou také ve špatné kondici játra nebo ledviny.