Top filmy roku 2018. Viděli jste je všechny?

Top filmy roku 2018. Viděli jste je všechny?
Top filmy roku 2018. Viděli jste je všechny?

Jelikož se zanedlouho budou udělovat filmoví Oscaři, měli bychom si zmínit top filmy roku, které rozhodně stály za zhlédnutí. Mnohé z nich už jsou k vidění online, nemusíte na ně chodit do kina, i když drtivá většina ze zmíněných filmů se v kinech stále promítá. Pokud nevíte, na jaký snímek se podívat, vybrali jsme pro vás ty nejlepší filmy loňského roku, které si zamilujete už po první minutě. I když rok nebyl v mnohých ohledech dobrý, po filmové stránce byl opravdu bezkonkurenční.

Zatímco uplynulá léta nebyla tak nabitá kvalitními filmovými snímky, o roce 2018 to nelze říct. Mohli jsme zhlédnout opravdu unikátní snímky, které v nás zanechali něco, na co budeme dlouho vzpomínat. Viděli jste ty, které jsme zařadili do top trojky?

Zrodila se hvězda

Jak to bylo s Lady Gaga na jejím začátku? To může nastínit filmový snímek Zrodila se hvězda, který sice není dle skutečných událostí, ale právě zde se ukazuje, jak se zrodila hvězda dnes známá jako Lady Gaga. Příběh může z počátku vypadat jako idylický, poukazuje se zde ale na fakt, že hudebn branže není snadná.

První člověk

Výjimečného a božského Rayna Goslinga můžeme vidět i v unikátním snímku První člověk, který pojednává o první cestě člověka na Měsíc. Díky filmu nahlédnete do příprav, které jsou potřebné k tomu, aby člověk vyletěl do vesmíru, taktéž se dozvíte, jak to bylo s Neilem Armstrongem předtím, než se zapsal do historie, co jeho letu předcházelo.

Bohemian Rhapsody

Milujete Queeny? Pak musíte vidět filmový snímek Bohemian Rhapsody, který se dostal do top pěti nejlepších filmů v Československé filmové databázi. I když snímek není až takový, jaký byl život legendárního Freddieho Mercuryho, je výjimečný. Navíc herecké výkony jednotlivých herců jsou až dech beroucí – kdoví, třeba si Remi MAlek představující Freddieho vyslouží Oscara.