Potraviny na pročištění cév. Znáte je všechny?

Potraviny na pročištění cév. Znáte je všechny?
Potraviny na pročištění cév. Znáte je všechny?

Ve zdravém těle zdravý duch. To je pořekadlo, které je s námi už od nepaměti. Mnozí lidé si však neuvědomují, že zdravé tělo není jen tělo, které sportuje, ale které taky dostatečně dobře jí a stravuje se. Pokud budeme do svého těla doslova cpát nejrůznější nezdravé potraviny a chemikálie, nikdy naše tělo nebude v takové kondici, v jaké by mohlo být, kdybychom jedli zdravější a výživnější potraviny. Navíc mnohé potraviny toho dokážou s naším tělem hodně. Třeba existují konkrétní potraviny, které nám dokonale pročistí cévy.  

Pročištěné, volné a průchodné cévy jsou pro člověka velice důležité. Právě cévy totiž rozvádí po celém lidském těle krev a mízu. Navíc celá cévní soustava umožňuje přenos kyslíku do tělních tkání, také umožňuje rozvod živin do celého těla. Zařaďte proto do svého jídelníčku potraviny, které cévy pročistí tak, aby to v těle fungovalo přesně tak, jak má.  

Chřest 

První potravinou na pročištění cév je chřest. Chřest nemusíme dlouho představovat, jedná se o zeleninu bohatou na celou řadu vitaminů, minerálů a na vlákninu. I když sezona chřestu je jen v jistém období v roce, v tomto období se vyplatí chřest konzumovat opravdu vydatně. Dokáže totiž nejen pročistit cévy, ale také snížit krevní tlak nebo zabrání vzniku sraženin. 

Chia semínka 

Chia semínka jsou dnes velice oblíbenou superpotravinou, která má rozhodně jisté místo v našem jídelníčku. Obsahuje především tělu potřebnou a nepostradatelnou vlákninu, také udržuje čisté tepny a reguluje krevní tlak. Dokáže mimo jiné snížit hladinu špatného cholesterolu, naopak zvyšuje hladinu toho dobrého cholesterolu v krvi.  

Kaki 

Jelikož to všude voní exotickým ovocem, kupte si jedno z nich – kaki. Kaki je ovoce plné antioxidantů a je to také potravina, která pročišťuje cévy. Navíc reguluje krevní tlak a je skvělým zdrojem vlákniny.