Kam letos za nejkrásnějším adventem?

Kam letos za nejkrásnějším adventem?
Kam letos za nejkrásnějším adventem?

Je tady opět to nejkrásnější období roku – období adventu, vánočních svátků. Pro mnohé jsou vánoční svátky obdobím klidu a pokoje, jiní si však pod pojmem “Vánoce” představí jen hon, spěch a stres. Ať už během vánočních svátků neustále pospícháte nebo si užíváte to, jak kouzelně zrovna je, určitě si najdete čas, abyste navštívili několik adventních, vánočních trhů, které vznikly po celém světě. Otázkou je, kde aktuálně najdeme nejkrásnější vánoční trhy, kde zažijeme nejkrásnější advent? 

Advent lze vysvětlit jako období, během kterého začíná příprava na Vánoce. Má to být doba zklidnění a doba hodnocení uplynulého období. Během adventu je atmosféra naprosto všude zcela jedinečná, na trzích je však o něco krásnější. A tak se vydejte na místa, kde advent zažijete opravdu kouzelný.  

Oslavit advent ve Vídni 

Vídeň se každým rokem řadí k místům, kde zažijete opravdu nejkouzelnější, nejkrásnější advent. Vídeň je hlavním městem Rakouska a každý rok v tomto čase se sem sjíždí tisícovky lidí, kteří chtějí nasát tu pravou vánoční atmosféru. Zdejší trhy jsou nádherně zdobené, přináší leccos tradičního i nového. Každým rokem to zde voní skořicí a svařeným vínem.  

Zajeďte si také do Drážďan 

Za nádhernou oslavou času adventního se vyplatí jet i do Drážďan. Právě zde se každým rokem konají nejproslulejší adventní trhy v Německu. Najdete zde tradiční jarmark a i zde to voní všemi možnými vánočními vůněmi. Pokud na vánoční trhy jezdíte z toho důvodu, že se chcete dobře, leč draze najíst, rozhodně byste neměli vynechat ochutnání tradiční vánoční štóly, která je právě tady tou nejlepší v zemi.  

Za vánočními trhy také do Krakova 

Do Krakova se jezdí během celého roku, ovšem během vánočních svátků se sem jezdí více. Krakov je malebná metropole, nejnavštěvovanějším místem je zde Krakovský rynek. Pokud si chcete něco ze zdejších trhů přivézt domů, doporučujeme koupit si především zdejší autentické šperky z baltského jantaru, které jsou zde vyráběny ručně.