Pláže v Česku v létě sklidily úspěch. Kam se jezdilo nejvíce?

Pláže v Česku v létě sklidily úspěch. Kam se jezdilo nejvíce?
Pláže v Česku v létě sklidily úspěch. Kam se jezdilo nejvíce?

Většina Čechů se letos rozhodla strávit léto doma, nikoli v zahraničí. Důvodem toho byly obavy z panujícího koronaviru, který je stále ještě nevyléčitelným onemocněním. Podle průzkumů se lidé uchylovali především na koupaliště, a to z důvodu panujících veder, která dosahovala až třiatřiceti stupňů. Velkému zájmu se těšily i české pláže, které byly letos navštěvované mnohem více než v uplynulých letech.  

Řada Čechů stále netuší, že se i u nás najdou pláže, které je možné navštívit během parného léta. I když u nich neleží moře, ale většinou jenom přírodní koupaliště nebo vodní nádrž, i tak se jedná o způsob, jak se během léta příjemně osvěžit. Abyste věděli, kam zamířit příští rok, přinášíme konkrétní tipy na pláže v Česku, které byly letos v létě velmi oblíbené.  

Pláž u Máchova jezera 

Na Mácháč se jezdí každý rok. Je to jedna z nejoblíbenějších českých destinací. Přímo u Máchova jezera se navíc nachází krásná písečná pláž, která nabízí unikátní výhledy na kopec Borný či nedaleký hrad Bezděz. Navíc pokud jste milovníky Máchových děl, pak si budete užívat i jeho borových lesů, jež se kolem pláže a jezera rozprostírají.  

Pískovna u Nákla 

Jestliže nemáte rádi plavání ve špinavé vodě, pak se zamilujete do vody u pískovny u Nákla. Jedná se o pískovnu, která letos přilákala obrovské množství turistů. Najdete ji na Olomoucku a už při prvním pohledu vás zaujme křišťálová voda někdejšího dolu. Jelikož se jedná o zatopený důl, pak to je důvodem toho, že voda je stále tak krásně čistá. V případě rybníků jsou častým problémem sinice, ale v tomto případě se o rybník vlastně nejedná. 

Žluté lázně v Praze 

I Pražané mají místo, kam se mohou uchýlit v době parného léta. Jsou jím Žluté lázně, kde najdete příjemnou pláž přímo u břehu Vltavy. Do Vltavy vede upravený přístup, takže se v ní můžete klidně i okoupat. Díky mnoha restauracím, barům či pizzeriím nebudete odcházet s prázdným žaludkem.