Za odpočinkem do Mariánských Lázní

Lázeňská kolonáda

Teploty se drží na příjemných teplotách, není lepšího času, kdy vyrazit na dovolenou za odpočinkem. Pro někoho to znamená lenošení u bazénu, na masáži, ve wellness, pro jiného každodenní procházky krásnou přírodou. Obojí na vás čeká v Mariánských Lázních.

Lázeňské město na západě Čech

Mariánské Lázně jsou nejmladšími lázněmi z proslulého západočeského lázeňského trojúhelníku, do kterého patří spolu s Františkovými Lázněmi a Karlovými Vary. Oproti oběma zbývajícím městům se nepyšní tak dlouhou historií, na druhou stranu se tam zaměřují na léčbu mnoha zdravotních indikací.

Do Mariánských Lázní se tak můžete vydat jen tak za zábavou nebo odpočinkem, nebo klidně i udělat něco pro své zdraví. Trápí vás nemoci pohybového ústrojí, nemoci dýchacích cest, metabolická onemocnění, nemoci ledvin a močových cest, gynekologická onemocnění, onkologická onemocnění, nebo snad nemoci trávicího ústrojí? Vydejte se do Mariánek.

Náš tip: Víte, že v některých případech vám pobyt v lázních může hradit pojišťovna? A to buď zcela, nebo alespoň částečně.

Jaké procedury si v Mariánských Lázních můžete dopřát?

Na co se můžete těšit kromě polehávání u bazénu a příjemných procházek přírodou s lázeňskou oplatkou v ruce?

Slatinné zábaly

Léčivé peloidy blahodárně působí při léčbě nemocí pohybového aparátu, zlepšují prokrvení, zmírňují celulitidu. Můžete se tak těšit na lokální obklady, koupele nebo zábaly. A to i přesto, že přímo ve městě se žádný zdroj termálního bahna nenajde. Používá se totiž rašelina a slatina.

Pitná kúra

Dodržovat pitný režim je třeba vždy a všude, v lázních vám k tomu dokonale poslouží minerální prameny. Všechny jsou studené, každý má svou zajímavou historii a osobnost nebo legendu, která za ním stojí.

Lázeňský pohárek tedy určitě nenechávejte doma, mezi nejznámější zdejší prameny, které byste měli ochutnat, patří:

  • Ferdinandův pramen
  • Karolinin pramen
  • Lesní pramen
  • Křížový pramen
  • Rudolfův pramen
  • Ambrožovy prameny, kterým se přezdívá také „Prameny lásky“

Suché plynové koupele

Zvláštním pramenem vyvěrajícím v Mariánských Lázních, je Mariin pramen. Není to ale „vodní“ pramen, ale vývěr přírodního CO2.

Víte, že právě Mariin pramen dal Mariánským Lázním jméno?