Otevření Primarku v Česku se odkládá. Může za to pandemie

Otevření Primarku v Česku se odkládá. Může za to pandemie
Otevření Primarku v Česku se odkládá. Může za to pandemie

Vášniví nákupní maniaci se už nemohli dočkat dne, kdy své brány otevře vůbec první pobočka Primarku u nás. Zatím jsme si do tohoto obchodu s levným oblečením mohli zajet za hranice, nově se však z jedné takové pobočky budeme moct radovat i v Praze. I když byl původní plán takový, že se otevře na konci loňského roku, stále není otevřeno. A vypadá to, že ještě nějakou dobu otevřeno nebude. Na vině není nic jiného než koronavirová pandemie. 

V České republice stále platí, že obchody s oblečením musí mít zavřeno. Nacházíme se v pátém stupni protiepidemického systému, který neumožňuje, aby se takové obchody otevřely. I proto se firma rozhodla otevřít svou pobočku až později – počítá se však s tím, že k otevření dojde začátkem letošního roku.  

Levná móda by měla zabrat tři poschodí 

Mnoho fanoušků se ptá, jestli módní kousky, které zde budou k dostání, budou stejně levné čili jestli budou za cenu, která je dostupná za hranicemi. A pravdou je, že ano. Primark své ceny ponechává. Levná móda by tak měla zabrat rovnou tři poschodí v nově vybudovaném sídle na pražském Václavském náměstí.  

Aktuální fáze pobočky 

Otázkou je, jestli je alespoň všechno připravené na otevření. V současné době se stále nabírají schopní zaměstnanci. Těchto zaměstnanců se hledá přes 250. Kromě jiného se dnes místnosti obchodu postupně zaplňují, aby se mohlo otevřít prakticky ihned, co dojde k rozvolnění stávajících opatření.  

V budoucnu by se měl dokonce otevřít ještě jeden obchod s levným oblečením, a to v Brně. Dočkat by se ho mohlo centrum Olympia za dva roky. Ve stejném roce se pak Primark rozšíří také na Slovensko, konkrétně do Bratislavy.  

Dalo by se říct, že společnost nabízející levnou módu započala velkou expanzi. Po letech, kdy si budovala své jméno a kdy se do jednotlivých poboček sjíždělo takové množství lidí se ani nemůžeme divit. Pro fanoušky tohoto obchodu je to však dobrá zpráva.