Když tělo varuje. Vnímejte ho a evidujte alarmující signály

Když tělo varuje. Vnímejte ho a evidujte alarmující signály
Když tělo varuje. Vnímejte ho a evidujte alarmující signály

Každé nemoci, kterou zrovna trpíte, předchází alarmující signály, které vysílá samo tělo. Pokud své tělo však neposloucháte, nemůžete se divit, že vás angína, chřipka nebo třeba COVID-19 překvapí. Lidské tělo je fantasticky fungující stroj, který ví, když s ním není něco v pořádku. A pokud zjistí, že se s ním něco děje, dá vám to znatelně najevo. Proto evidujte každou bolest hlavy, únavu, také nafouknutí břicho. Nemusí se vždycky jednat o banální věc. Někdy se může jednat naopak o vážný příznak onemocnění, se kterým ihned musíte k lékaři.  

Jaké konkrétní varovné příznaky vnímat? A co vlastně mohou signalizovat? Pojďme se podívat na to nejčastější, co nás může potrápit a co většinou signalizuje velice vážné onemocnění nebo zdravotní problém.  

Až příliš hlasitý tlukot srdce 

Je večer. Zrovna ležíte v posteli a chystáte se spát. Všude je naprosté ticho – tedy to ruší tlukot vašeho srdce, který je příliš hlasitý. Říkáte si, možná jste se jenom zadýchali nebo je to reakce na hektický den. Jenže pravdou je, že se nemusí jednat o neškodný jev. Pokud hlasitý tlukot srdce vás však doprovází prakticky po celý den, může se jednat o alarmující signál upozorňující na srdeční šelest. A to už opravdu není nic banálního. Pokud se k tomu přidá silná bolest hlavy, neprodleně vyhledejte lékaře.  

Pozor na krev v moči 

Mnozí lidé ani nevnímají, jestli močí dostatečně nebo co vůbec močí. Svou moč bychom však alespoň očkem měli vždycky zkontrolovat. Pokud v ní totiž uvidíme známky krve, může být problém na světě. V takové chvíli byste měli ihned spěchat k lékaři, i když nepociťujete při močení žádnou bolest. Na vině mohou být třeba ledvinové kameny, což není problém, který byste zprvu hned zaregistrovali.  

Máte rýhované nehty? 

Velkým problémem jsou rýhované nehty. Zejména ženy si dělají starosti a přemýšlí, jak se tohoto problému zbavit. Nevyřeší to však žádné broušení nehtů ani nic podobného, pomůže v tomto případě jenom zdravá strava plná vitaminů a tělu prospěšných látek. Do svého jídelníčku proto zařaďte například vitamin C a také vitamin A.