Křen jako zázrak pro zdraví

Křen jako zázrak pro zdraví
Křen jako zázrak pro zdraví

Máte pocit, že vaše zdraví není zrovna nejpevnější? Pak byste měli do svého jídelníčku zařadit několik potravin, které ho dokážou zpevnit, které dokážou zlepšit váš imunitní systém natolik, aby na vás žádná nemoc nebo nachlazení nemohlo. V případě, že už máte dost klasických citrusů nebo medu, který přidáváte prakticky do jakéhokoli nápoje během dne, doporučujeme vám křen. I když nad ním možná ohrnujete nos, věřte, že se jedná o doslovný zázrak pro zdraví.  

Křen je nenápadný kořen, který však má opravdu obrovské účinky na zdraví. Pokud vás sužuje nějaká chřipka, nachlazení nebo jiná nemoc, doporučujeme vsadit všechny karty právě na křen, který vás z onemocnění rychle dostane.  

Plný vitaminů i minerálů 

Křen je potravina, která dokáže ulevit od lecjakého zdravotního problému. Nemusíte hned chodit do lékárny, ve které byste si koupili maximálně předražené léky, které dokonce nefungují ani tak dobře, jak se píše na krabičce. Vsaďte raději na léčbu našich babiček, které často kombinovaly křen s ředkvičkou, řeřichou a také ředkví. Tím si vytvořili pokrm, který byl plný vitaminu C a který byl zároveň plný minerálů, jako je draslík, vápník, hořčík nebo železo.  

Pokud chcete křen připravit tak, aby se vám snadno konzumoval, nejlépe uděláte, když křen nastrouháte. Připravit si z něj však můžete celou řadu pokrmů. Nejčastěji se z něj vyrábí křenový med, dále také křenový sirup nebo křenové placky, které mohou být skvělým pokrmem třeba k večeři.  

Křen a zdraví 

Křen různými způsoby prospívá našemu zdraví. Například napomáhá při odkašlávání, také ulevuje od zánětů dýchacích cest, kromě jiného má močopudné účinky. Obsahuje také hromadu antibakteriálních látek, proto je dobré používat ho klidně i preventivně, abyste předcházeli vzniku zánětů, které mohou znepříjemnit vaše každodenní fungování.