Jak vybrat snubní prstýnky? Výběr nepodceňujte

Jak vybrat snubní prstýnky? Výběr nepodceňujte
Jak vybrat snubní prstýnky? Výběr nepodceňujte

Pokud se blíží váš den D čili svatba, pravděpodobně zařizujete svůj den do posledního detailu. Uvažujete nad tím, jaká bude květinová výzdoba, a samozřejmě si zkoušíte vysněné svatební šaty. Co je však další položkou na seznamu toho, co je třeba zařídit a udělat, je výběr snubních prstýnků. Mnozí lidé nad prstýnky mávnou rukou, ale to je to nejhorší, co můžou udělat. Snubní prstýnky jsou klenotem jejich života, žádný jiný šperk není tak důležitý jako právě tento. S výběrem proto nespěchejte.  

Jestliže si chcete odškrtnout položku na seznamu jménem “snubní prstýnky”, měli byste zjistit, co trh nabízí. Dávno se už nenabízí jenom klasické zlaté kroužky kolem prstu, které mají různou šířku. Vybírat si můžete z vícero materiálů. K nejpopulárnějším se však stále řadí žluté zlato, ale mladí jedinci volí buď bílé zlato nebo stříbro. To je zkrátka stylovější. Jestliže však někdo nechce příliš utrácet, volí prsteny z chirurgické oceli, které sice nejsou tak elegantní, na druhou stranu jsou poměrně levné a svůj účel splní dokonale.  

Co je třeba zohlednit při výběru 

Při výběru snubních prstenů je třeba zohlednit několik věcí, a to například šířku prstenu. Ta se bude odvíjet od vaší představy. Dnes se prsteny vyrábí prakticky v jakékoli šířce. Užší typy jsou vhodné spíše pro dlouhé a štíhlé prsty, širší prsteny jsou vhodné pro silnější prsty, jako mají třeba pánové.  

Při výběru také zohledněte správnou velikost prstenu. Existují na to tabulky, ale pokud si prsten půjdete vybírat do klenotnictví, měli byste si prsten rovnou vyzkoušet.  

Jak bude prsten zdoben? 

Jak jsme zmínili, snubní prsteny jsou nejdůležitějšími šperky či klenoty vašeho života. Budete s nimi žít už neustále, a tak mějte na paměti, že se vám musí zcela líbit. Proto volte prsten s ideálním zdobením, které se bude líbit přesně vašemu oku.  

Dnes je moderní volit prsteny hladké bez zdobení s tím, že uvnitř budou vyryté iniciály nebo den svatby. Ženy k takto jednoduchému prstenu pak nosí i zásnubní prstýnek, který jejich snubní prsten hezky doplní.