Když do Austrálie, tak k růžovému jezeru

Když do Austrálie, tak k růžovému jezeru
Když do Austrálie, tak k růžovému jezeru

I když letenky do Austrálie nepatří k nejlevnějším a ani se tam neletí zrovna krátce, stejně se vyplatí na tento kontinent zamířit. Bohužel se s ním příroda nyní “nemaže”, na druhou stranu je zde stále mnoho věcí k vidění. Například stojí za to se podívat k jezeru Hutt Lagoon, které je typické tím, že je růžové. Na první pohled vám na fotkách může přijít jezero jako jeden velký Photoshop, ale když zde budete, uvidíte, že to jezero je opravdu růžové.  

Možná se ptáte, proč tomu tak je nebo co za jeho nevšední barvou, kterou nemá každý v lásce, stojí. Důvodem toho, že je jezero Hutt Lagoon růžové, je to, že obsahuje velké množství betakarotenu, díky tomu je jeho barva sytě růžová.  

Jezero, v němž se daří především řasám 

Říkáte si, že se v jezeru nemůže ničemu živému dařit? Není to tak. Daří se zde především řasám, které milují slanou a teplou vodu. To, že voda obsahuje velké množství betakarotenu, který byste také našli například v potravinových doplňcích či barvivech, řasám nijak nevadí.  

Růžových jezer je v Austrálii více 

Pokud jste se domnívali, že toto růžové jezero je jediné na světě, není tomu tak. Našli byste růžová jezera i v Senegalu. Kromě jiného byste našli také jezera s růžovým zbarvením i v samotné Austrálii, je jich tu opravdu vícero.  

Jestliže bychom tedy měli pominout jezero Hutt Lagoon, které jsme již několikrát zmiňovali, na australském kontinentu najdete růžových jezer vícero. Například je jezero s tentýž zbarvením jezero Loch Lel. Najdete ho u dálnice, která spojuje Melbourne a Adelaide. Růžově zbarvené je taktéž jezero Hiller, které zase leží na jihozápadě Austrálie. Bohužel poslední zmíněné jezero, tedy jezero Hiller, není volně přístupné, a tak blíž se tomuto jezeru nedostanete.  

Ať už se vydáte k jakémukoli růžovému jezeru, nezapomeňte si vzít telefon s dobrým fotoaparátem nebo samotný kvalitní fotoaparát. Aby vám pak doma věřili to, co jste viděli!