Čtyři tipy, jak ušetřit při cestování

Čtyři tipy, jak ušetřit při cestování
Čtyři tipy, jak ušetřit při cestování

Dnes je cestování velmi atraktivní činnost, kterou by člověk nejraději vykonával neustále. Je však pravdou, že cestování jako takové je někdy trochu dražší záležitostí, pokud se vydáváte například do takové Ameriky nebo případně do jiných podobných koutů světa. Je však třeba dodat, že při cestování lze také rapidně ušetřit. Je jen třeba vědět, jak. Pokud se rozhodnete vycestovat do zahraničí, nabízí se otázka, jak tedy při cestování ušetřit. I když se chcete rozšoupnout, chcete přijít s troškou ušetřených peněz, které jste si tak dlouho odkládali. A my pro vás máme rovnou čtyři tipy, kterých se vyplatí držet.

Jezte mimo centrum

Ať už budete v Itálii nebo ve Francii, nikdy nejezte přímo v centru dění. Rozhodně jezte vždycky v okolních částech města či ve čtvrtích, které nelze považovat za centrum. V centru jsou ceny vždycky přemrštěné, v centrech se zkrátka chce vydělávat na turistech, kteří do daných destinací přijedou.

Mnohdy lze tímto způsobem ušetřit i několik stovek korun denně, v okolních částech města je navíc jídlo daleko chutnější, porce větší, navíc na jídlo nikdy nečekáte v dlouhých frontách.

Nekupujte si balenou vodu

I když pít potřebujete, neznamená to, že si neustále musíte kupovat balenou vodu. Nemusíte. Stačí, když využijete pítek, které najdete po cestě. V každém městě se nachází dostatek pítek, z nichž si můžete načepovat vodu, pokud potřebujete. Nikde to není zakázáno, je to naprosto běžné.

Vše kupte předem online

I když byste stáli před daným místem, raději venku počkejte ještě pár minut a kupte si vstupenku nebo jízdenku online. Vyjde vás to o několik desítek procent levněji. Zejména v Londýně se vyplatí všechno kupovat online, ovšem tento hit levnějšího online nakupování se dostává také do Česka. Data v mobilu se tedy dnes rozhodně vyplatí mít, nemyslíte?

Zjistěte si volné vstupy

Věděli jste, že snad každé muzeum na světě má dny, během kterých je vstup zcela zdarma? Využijte toho, zjistěte si to a ušetřete tak i několik tisíc korun během svého poznávání jiných destinací.