Citron a proč ho každé ráno mít ve vodě?

citron
citron

Ráno dělá den. Každé ráno bychom měli rozhodně kvalitně snídat, protože právě kvalitní snídaně nám také zaručí kvalitní den. Je však nutné poznamenat, že ke kvalitní snídaní patří i voda s citronem, na kterou řada lidí zapomíná.

Pro mnohé lidi se však konzumace teplé vody s citronem stala jakousi tradicí, bez které ráno nedají ráno. Je to jenom dobře. Citron je totiž skvělý na podporu naší imunity, proto každý den budeme připraveni čelit bakteriím a virům, které se na nás budou chtít dostat během deštivých, ale také i teplých dní. Citron je navíc velice dobrým zdrojem vitaminu C, což znamená, že hned po ránu do sebe dáme přesně takové množství vitaminů, které potřebujeme do těla dostat. Navíc se nám perfektně nastartuje metabolismus a dostaneme pěknou dávku energie, kterou po ránu opravdu potřebujeme.

K čemu dál je voda s citronem dobrá?

Pokud po ránu pijete vodu s citronem, pak si rozhodně uvědomte, že neděláte dobře jenom organismu jako takovému, ale také značně pomáháte svému zdraví. Voda s citronem totiž spěje k detoxikaci celého organismu, a tak hned po ránu ze svého těla vyloučíte vše, co potřebujete vyloučit. Navíc se jedná o skvělého pomocníka při hubnutí. Díky tomu, že váš organismus značně nastartujete, pak se můžete radovat z toho, že se vám v těle nebudou během celého dne usazovat takové tuky, o které nemáte vůbec zájem.

Ráno pijte vodu teplou, nikoliv studenou!

Nezapomínejte ale na to, že voda s citronem je dobrá pouze v teplé podobě, nikoliv ve studené. Po ránu byste totiž tělo vystavili obrovskému šoku. Jelikož máte organismus poměrně zahřátý, teplá voda je lepší volba. Pro organismus po ránu není takovým šokem jako voda studená. Na toto pravidlo ale dbejte také během léta. I když je už ráno poměrně teplo (někdy až vedro), začněte den teplou vodou, nikoliv tou studenou.