Bylinky proti zdravotním potížím. Jaké zaručeně fungují?

Bylinky proti zdravotním potížím. Jaké zaručeně fungují?
Bylinky proti zdravotním potížím. Jaké zaručeně fungují?

Zdravotní komplikace se většinou dostaví ve chvíli, kdy to nejméně očekáváme. A právě takovou chvíli nám dokážou pořádně znepříjemnit. Zatímco někteří automaticky míří k lékaři pro léky na předpis, jiní se snaží bojovat se zdravotními trablemi přírodní cestou, která je v tomto případě ke zdraví šetrnější. Na pomoc se v takovém případě povolávají především bylinky, o kterých se ví, že mají až čarovnou moc. Nevěříte? 

Každá bylinka je skvělá pro konkrétní zdravotní problém, od kterého dokáže ulevit. Pokud se v bylinkách ještě pořádně nevyznáte, nabízí se otázka, jaké bylinky ulevují od jakého konkrétního problému. A s tím samozřejmě pomůžeme.  

Bylinky proti kašli 

Kašel je jedním z nejčastějších projevů nachlazení. Bohužel nám umí pořádně znepříjemnit pracovní pohovor nebo cestu do práce či do školy. V současné době se rozeznávají dva druhy kašle, a to kašel vlhký a kašel suchý. Na oba dva typy kašle však funguje například divizna, která obsahuje látky pro léčbu obou dvou typů kašlů. Umí ochránit sliznici dýchacích cest proti vysychání, člověk tedy nemá tendenci kašlat. Účinným je v boji proti kašli taktéž tymián, který pomáhá proti kašli velmi efektivně stejně jako dobromysl, jenž usnadňuje vykašlávání.  

Bylinky proti nespavosti 

Nemůžete usnout? Trápí vás nespavost, která může být zapříčiněna prakticky čímkoli? V takovém případě se vyplatí sáhnout po kozlíku, který je tou nejběžnější bylinkou na pocuchané nervy. Umí zklidnit a má takzvané sedativní účinky. Efektivním bojovníkem s nespavostí je však i meduňka, která automaticky zlepšuje usínání a také mučenka, která dokáže uklidnit a navodit spánek.  

Bylinky na zažívání 

Trápí vás problémy se zažíváním? Pak byste měli vsadit na bylinky, které tomuto problému zabrání. Největším pomocníkem je heřmánek, která umí poměrně rychle zklidnit žaludek. Skvělým pomocníkem je taktéž máta, která povzbuzuje vylučování trávicích šťáv.