Když nevíte coby, zajeďte si do Hukvald

Když nevíte coby, zajeďte si do Hukvald
Když nevíte coby, zajeďte si do Hukvald

Každý člověk někdy dlouho přemýšlí nad tím, co o víkendu dělat. Má sedět doma a zhlédnout sérii oblíbeného seriálu nebo má jet někam na výlet? Než přijdou zimní mrazíky, doporučujeme vyjet na výlet. Stále je otevřeno mnoho atraktivních turistických cílů, byla by škoda je neprozkoumat a nevidět. Naším tipem jsou jednoznačně Hukvaldy, což je krásná obec plná turistických zajímavostí.  

Nikdo by asi nečekal, že v Hukvaldech se najde tolik zajímavých míst! I když si člověk řekne, že je to jen drobná obec, pravdou je, že se zde nebudete nudit. Je to výlet na celý den. Co zde tedy můžete vidět? 

Zřícenina hradu Hukvaldy 

Největším lákadlem je zřícenina hradu Hukvaldy, která je jednou z největších hradních zřícenin na Moravě. Jedná se o zříceninu středověkého strážního hradu. V době, kdy se nad obcí tyčil hrad v plné své kráse a síle, se jednalo o jeden z největších hradních komplexů na Moravě. Dnes je to místo, kam se sjíždí stovky turistů. Ti musí projít působivou oborou, kde se setkáte s mnoha lesními zvířaty.  

Obora kolem zříceniny hradu je také pro Hukvaldy typická. Její dominantou je socha lišky Bystroušky, která oboru stráží. I když v minulosti byla již několikrát ukradena, pokaždé byla socha dodána znovu, tudíž i nyní se s liškou Bystrouškou můžete setkat.  

Tropic Hukvaldy 

Jste milovníkem exotiky? Rádi mluvíte s mluvícími papoušky? Pak právě to najdete v Tropic Hukvaldy, kde jsou k vidění exotické rostliny a zvířata. Zamířit sem můžete za každého počasí, nadšené budou jak děti, tak i dospělí.  

Rodný dům Leoše Janáčka 

Jestli patříte k milovníkům vážné hudby, jestli jste fanouškem Leoše Janáčka, pak určitě nesmíte minout rodný dům Leoše Janáčka, který se v Hukvaldech nachází. Leoš Janáček je s obcí spojován, narodil se zde a nějakou dobu tu i pobýval. Za návštěvu stojí i kostelík sv. Maxmiliána, zde totiž pan Janáček hrával na varhany.