Tunisko plné turistů. Cestovní ruch po letech roste

Tunisko a turisté
Tunisko a turisté

Mnohé země se už několik dlouhých let potýkají s nedostatkem turistů. Jednou takovou zemí je i Tunisko, které se dlouhou dobu nemohlo pyšnit svými příjmy z cestovního ruchu, bohužel. Ovšem jak se říká, nic netrvá věčně a po každé bouřce přichází sluníčko. I Tunisko se konečně dočkalo a dnes se těší opravdu fantastickým výsledkům. Abychom byli konkrétní, tak například tuniské příjmy jenom v první polovině roku vzrostly o čtyřicet procent, a to konkrétně na více jak půl miliardy dolarů (v přepočtu se jedná o necelých dvanáct miliard korun). Co je toho důvodem, co se najednou změnilo?

S chabým cestovním ruchem se potýká nejedna země světa. Tunisko se však mezi ně už neřadí. Jak jsme zmínili, došlo k neuvěřitelnému nárůstu příjmů z cestovního ruchu, o čemž informovala média tuniská vláda. Ta se také pochlubila receptem na tento úspěch.

Co je tím tajným tajemstvím?

Podle všeho hlavní zásluhu na stále se zvyšujících příjmech z cestovního ruchu má zejména návrat evropských turistů, kteří sem nejezdili z toho důvodu, že se před třemi lety stali součástí či oběťmi teroristických útoků. Od té doby se lidé do Tuniska báli jezdit, jenže jak se situace uklidnila a teroristické útoky se začaly dít v jiných koutech světa, lidé se rozhodli to s Tuniskem zase zkusit. A nelitují. A vláda samozřejmě jásá.

To je však to celé tajemství. Turisté se zkrátka z ničeho nic začali vracet do Tuniska, což zvýšilo příjmy z cestovního ruchu.

Teroristický útok před třemi lety:

Jak jsme zmínili, teroristický útok před třemi lety byl skutečně důvodem toho, proč se do Tuniska lidé neodvážili jezdit. Tehdy si teroristický útok vyžádal šedesát lidských životů, bohužel se jednalo zejména o zahraniční turisty, kteří už bohužel nemohli litovat svého kroku. Teroristický útok se zasloužil o neuvěřitelný propad.