Chraňte zdraví miminka před sluncem. Jak?

Ochrana před sluncem
Ochrana před sluncem

Sluníčko je požadováno za to nejnebezpečnější, co na světě existuje. Je proto nutní se před ním chránit. Mnohé maminky však zapomínají na to, že musí chránit nejen sebe, ale také své děti, které se na sluníčku vyskytují mnohem častěji a hojněji. Konkrétně miminka na slunci trpí, a to doslova. Miminka je proto nutné chránit prioritně. Otázkou ale je, jak? Dětská pokožka přece nepřijímá jakékoli krémy, nestrpí všechny produkty, které se na trhu nachází. Abyste svému miminku nepřitížili a neublížili, rádi vám poradíme, jak své miminko před sluníčkem ochránit.

Jak jsme zmínili, teplé dny s sebou přináší i obrovské nebezpečí, které číhá na každého z nás. Bohužel na miminka číhá v té největší síle, což je nutné mít neustále na paměti. Miminka trpí nejen na samotném sluníčku, ale také u moře nebo případně na koupališti, kde se dostávají do styku s chlorovanou vodou.

Pojďme si říct, čím či jak ochraňovat miminko přes přímým sluncem.

Krémy jsou nadevše

To nejvíc, co můžete udělat, je, že budete neustále miminko mazat příslušnými krémy. Miminko je nutné mazat opalovacím krémem, který má správný faktor a kvalitní ochranu před UV zářením. Bohužel ne všechny produkty miminku sedí. Volte takové, co jsou kvalitní a co dětskou pokožku nijak netrápí a nerozptylují.

Podle čeho či jak vybírat opalovací krém?

Při výběru opalovacího krému pro dítě je třeba dbát zejména na ochranu proti UVB a UV paprskům. Jelikož takové paprsky pronikají velice hluboko do pokožky dítěte, může způsobit hned několik závažných problémů, jako je porucha pigmentace nebo případně i stárnutí kůže.

Při výběru buďte v dětském oddělení v drogerii nebo v lékárně, kde naleznete produkty určené jenom pro děti. Pro děti jsou vhodné i přípravky pro alergiky.

Kdy dítě mazat?

Dítě je třeba mazat během dne, a to hned několikrát. Nezapomínejte dítě namazat i tehdy, kdy s ním jedete jen na procházku a kdy tráví svůj veškerý čas v kočárku. Nezapomeňte na žádnou část těla, dokonce i nárty mohou utrpět.