První evropské muzeum sladkosti otevřeno. Kde se nachází?

Evropské muzeum sladkostí
Evropské muzeum sladkostí

Kdo by nemiloval sladkosti! Někteří se sladkostmi doslova přejídají, jiní si je dopřávají jenom výjimečně, protože žijí zdravým životním stylem. Ať už je současný vztah ke sladkostem jakýkoli, každý je někdy miloval, pokud je nemiluje nyní. A tak návštěva muzea sladkostí je rozhodně něco, co by se mělo podstoupit. Navíc ještě, když se takové muzeum otevřelo v Evropě. Muzeum sladkostí bylo do nedávna otevřeno jenom na jiných kontinentech, než je Evropa, ale konečně nyní se můžeme sladkostmi za výlohou kochat i my Evropané, jelikož se takové muzeum otevřelo v portugalském Lisabonu.

Jak jsme zmínili, donedávna se muzea sladkostí nacházela všude na světě, jenom ne v Evropě. Proto se Carla Santosová (jedna ze spoluzakladatelek muzea) rozhodla tento nedostatek napravit, a tak se rozhodla otevřít v portugalském Lisabonu místo radosti a chutí – muzeum sladkostí.

Sweet Art Museum není jako každé jiné

Když se řekne slovo “muzeum”, lidé si představí budovu plnou zajímavostí, které jsou však podány poměrně nudnou formou. V současné době jsou otevřena muzea snad čehokoli, co se na světě nachází. Tím nejatraktivnějším místem jsou však muzea sladkostí, jedno z nich se nově otevřelo i v portugalském Lisabonu, kde ho najdete pod názvem ”Sweet Art Museum”.

Jenže takové muzeum bude naprosto jiné než všechna ostatní muzea na světě. Fakta budou podávána zajímavou, zábavnou formou, jakou je například skákání do bazénu plného marsmallows nebo je možné zjistit zajímavé skutečnosti pomocí virtuální reality.

Muzeum pro novou generaci

I když je muzeum sladkostí nově otevřeno, doporučujeme ho navštívit co nejdříve, protože právě nyní se zde nachází mnoho zajímavých atrakcí a expozicí, která jsou však otevřena jenom do konce letošního srpna. Abyste tak zažili muzeum ve fantastické formě, navštivte ho nyní, ať je zážitek silnější a výjimečnější.