Pět přírodních léků, které zatočí s kašlem

Lék na kašel
Lék na kašel

Zima je období plné nachlazení a onemocnění. Viry a bakterie na nás číhají na každém rohu, lidé musí neustále posilovat svůj imunitní systém, protože jinak mohou celou zimu proležet v posteli. Jestliže vás například navštíví kašel, nenechte ho vyrůst v jiné nebezpečné nemoci a zatočte s ním pomocí přírodních léků!

Pokud byste s takovým kašlem nebo s obyčejnou rýmou přišli k lékaři, nejspíše by vám doktor napsal antibiotika, která nejsou pro naše zdraví nic, co by nám prospívalo. Antibiotika nám skutečně velice škodí a je třeba to mít na paměti.

Proto raději dejte šanci přírodním lékům – ty účinkují sice o pár dní později než antibiotika, ale našemu tělu nijak neškodí, jenom mu prospívají.

Pojďme si tedy říct pár přírodní léků, které nás kašle zbaví skutečně natotata!

1) Olejový zábal

Znáte olejový zábal? Jedná se o skvělý lék, který dokonale odstraňuje hlavně suchý, dráždivý kašel. Stačí jenom plenku zabalit do teplého oleje (ovšem ne do horkého), přiložte tuto plenku na hrudník a na záda, zabalte se do igelitu a následně se ještě přikryjte dekou. Takto vydržte zhruba půl hodiny.

2) Jitrocelový sirup

Jitrocelový sirup je dalším pomocníkem, který úspěšně bojuje s nepříjemným kašlem.

3) Zázvorový čaj

Tou naprostou klasikou při nachlazení je zázvorový čaj (nejlépe s medem a s citronem). Tento čaj bojuje s jakýmkoliv nachlazením, nikoliv jenom s kašlem. Doporučuje se pít zejména při náznacích chřipky.

4) Lékořice

Dalším přírodním lékem je lékořice. Jedná se o potravinu, která se v medicíně skutečně hojně využívá. Nejčastěji se podává v podobě lékořicového odvaru nebo ji můžete koupit v podobě pastilek na cucání.

5) Tekutiny

Obecně při každém nachlazení nebo při každé nemoci platí, že je třeba hodně pít. Jenom tekutiny mohou z našeho těla vyplavit všechny škodliviny.