Jak nejlépe pečovat o své zdraví?

zdraví
zdraví

Zdraví máme jenom jedno – to nám neustále připomíná řada doktorů, když k nim přijdeme na běžnou roční preventivní kontrolu. O svém zdraví víme totiž jenom tehdy, když nás něco bolí nebo když nám není dobře. Jinak se o zdraví vůbec nezajímáme, což je samozřejmě špatně. O své zdraví bychom se měli starat neustále, ať už je to v době, kdy nás nic nebolí, nebo je to tehdy, kdy se opravdu necítíme zrovna nejlépe. Je však nutné poznamenat, že málokdo ví, jak se o své zdraví správně starat.

Není to nic těžkého. Je to vlastně jenom pár základních pravidel, které, když budeme dodržovat, nám pomohou cítit se lépe a fit. Většinou se vše dělá až tehdy, kdy se rozhodneme zhubnout, ale nemusíme vše dělat jenom tehdy, kdy chceme zhubnout. Pokud jednotlivé kroky podstoupíme už nyní, pak se štíhlé linie dočkáme dřív a naše tělo nám navíc fantasticky poděkuje. Každý si však na to své svědomí musí sáhnout sám a musí se zeptat sám sebe, jestli je vůbec ochoten dodržet to a starat se dlouhodobě, nikoliv jenom krátkodobě o naše zdraví.

• Jezte zdravěji

První pravidlo samozřejmě tkví v tom, abychom jedli zdravěji. Neznamená to, že se musíme vzdát hamburgerů a jiných dalších nezdravých pochoutek, jen to znamená to, že je načase to omezit. Lidé si zvykli na to, že když se jim nechce vařit, tak si sáhnou do kapsy a zajdou si do nějaké pobočky rychlého občerstvení. Jenže to je samozřejmě špatně. Je nutné se zamyslet nad tím a dokopat se k tomu, že do těchto zařízení budeme chodit jenom mírně. Jezme prosím více zeleniny, ovoce a bílkovin, omezme cukry a jiné sacharidy.

• Hýbejme se

Nemusíme samozřejmě chodit každý den do posilovny, ale jenom stačí, abychom si jednou za čas zašli třeba zaběhat. Nebo se můžeme odhodlat a jít se projít, jít na nějakou túru nebo něco podobného. Pohyb má mnoho podob, ale samozřejmě se to nevztahuje jenom na vstání gauče a podání si ovladače. Tak to nefunguje – bohužel.