Zamiřte do dech beroucího města módy!

Milán
Milán

Zemí a měst, do kterých se alespoň jednou vyplatí jet, je na světě mnoho! Romantiku lze zažít v nádherné Paříži, kde se můžeme kochat nejen krásnou Eiffelovkou, ale také i výtečnými víny. Navíc Francouzi nás tam budou jemně „balit“ svými francouzskými řečmi a naši partneři si nás pak o to víc budou vážit! Pokud jste však žena jak má být, tak místo Paříže zamíříte do půvabného Milána, které je naprosto dech beroucí!

Milán je druhé největší italské město a je právem označované jako město obchodu a módy. Mimo jiné je to také i sídlo opery La Scala a i italských fotbalových klubů (to ale však nadchne spíše partnery, s nimiž se do Milána vydáme). Mimo módu zde však můžete obdivovat také krásné památky, kterých je tu opravdu požehnaně. Aktuálně vám přinášíme seznam těch nejlepších míst, která v Miláně určitě musíte vidět!

• Dóm

Jinými slovy Katedrála Narození Panny Marie byla postavena sice v letech 1386-1510, ale my ji známe díky nynější podobě, kterou získala při přestavování Napoleonem. Jedná se o třetí největší katedrálu na světě, do níž se vleze až čtyřicet tisíc lidí! To by byla, panečku, obrovská svatba!

• Baziliky

V Miláně se také nachází řada bazilik, které jsou také velice krásné a které rozhodně stojí za navštívení. Mezi takové baziliky se řadí třeba antická bazilika svatého Vavřince, díle také románská bazilika svatého Ambrože.

• San Simpliciano

Jedním z nejstarších chrámů v Miláně je rozhodně také San Simpliciano, který byl postaven v roce 1140. Jeho fresky tedy pocházejí zhruba z šestnáctého století a hodnotí se jako nejvzácnější fresky, které se v chrámě naleznou.

V Miláně se však smíte podívat také do galerií a knihoven, které jsou mnohem jiné, než jaké nalezneme u nás. Mezi velice navštěvované galerie patří například Pinacoteca di Brera, která se pyšní druhou nejvýznamnější sbírkou obrazů v Itálii. Dále stojí za návštěvu i první veřejná knihovna, která byla na evropské pevnině, a to Biblioteca Ambrosiana.