Objednáváte oblečení z internetu? Pak vše vždy dvakrát změřte!

objednávání
objednávání

V poslední době se stalo opravdu populární nakupování z internetu, ale ne z klasických běžných obchodů, které známe i v kamenné prodejně, pro své ceny se staly oblíbené hlavně takové obchody, kde koupíte nejen oblečení naprosto za pakatel. Jedná se tak hlavně o čínské obchody nebo o obchody, které objednávají oblečení z Číny. Sice se svou kvalitou nevyrovnají klasickým obchodům, ale přece jenom svou cenou jsou velmi žádané.

Mezi ty nejoblíbenější obchody patří zejména internetové stránky, jako je Wish, Ebay, dále také Aliexpress a podobně. Hlavně ale tyto tři weby se neustále předhánějí v konkurenčním boji, který je zde opravdu otázkou několika korun. Lidé však na takové banální věci, jako zkoumání, kde je daný produkt o tři koruny levnější, mají spoustu času, i když si neustále stěžujeme, jak času není. Jenže hlavní chybu pak při objednání udělají v tom, že si nezměří velikost. Na těchto webech se totiž hojně setkáváme s tím, že velikosti, které tu známe běžně, rozměrově neodpovídají.

Jak si poradit bez měření?

Pokud nemáte po ruce metr a rozhodnete se zariskovat s koupí daného produktu, pak si vždy kupte velikost o číslo větší. Jestliže je však kousek podle obrázku těsný, klidně kupte i o dvě čísla větší a vůbec se nestresujte tím, že se budete cítit tlustě. Velikosti M odpovídají většinou velikostem XS-S. Co však sedí dokonale, jsou boty. I když i u nich se vyplatí vědět délku stélky.

Jestliže objednáváte nejvíce například v době polední pauzy v práci, pak se doma změřte a někam si rozměry zapište – budete mít pak do budoucna mnohem snazší objednávání. Až se budete měřit, vždy si nechte nějaké centimetry v záloze – takzvaně se měřte +-. Nezapomeňte i na délku vaší stélky, kterou se také vyplatí mít někde poznamenanou. Vždy najdete poznámky například v diáři, který stále nosíte, nebo například v mobilním telefonu.