Konec s kávou! Mozek nastartuje jinak, bez kofeinu

Konec s kávou
Konec s kávou

Každé ráno se potýkáme s tím, že vlastně nestíháme. Neustále se snažíme vstávat dřív, ale někdy to zkrátka nejde tak, jak si představujeme, bohužel. Naše ráno je tak obrovský spěch, kdy do sebe nasoukáme v rychlosti jenom kafe, o němž si myslíme, že nás povzbudí a že náš mozek nažhaví na sto procent. Ano, ono je to sice pravda, ale je to jenom chvilkové nastartování, po kterém se najednou budeme cítit mnohem více unavení, než kdy předtím. Existují ale jiné možnosti, jak dokonale po ránu nastartujeme náš mozek.

Mezi náhražku kávy si nejčastěji lidé přiřazují zelený čaj. Jenže zelený čaj je to stejné, jako káva. Je to z toho důvodu, že sice má v sobě trochu zdravější složky a zažene nám hlad, ale obsahuje v sobě i kofein, který je důvodem, proč se zanedlouho cítíme maximálně unaveni. Kofein je jenom chvilková záležitost, která tělu škodí, proto bychom se mu měli vyhnout.

Pojďme si tedy zmínit zcela jiné věci a možnosti, které náš mozek nastartují doslova rychlostí blesku. Toto nastartování je ale trvalého charakteru.

Nezdravá podoba:

Nezdravou možností je to, když si dáme po ránu trochu čokolády. Čokoláda je složena z povzbuzovatelů našich hormonů štěstí, proto je tato dobrota po ránu naprosto skvělá. Nejen, že se ihned rozproudí krev v našem mozku, ale na druhou stranu budeme taky mnohem veselejší, budeme mít mnohem lepší náladu.

Zdravá podoba:

Co se týče zdravé podoby toho, čím bychom mohli nahradit kávu, tak je to krátké cvičení. Pokud si po ránu dopřejeme alespoň deset minut intenzivního cvičení například v podobě jógy, naše tělo se skvěle nastartuje a bude připraveno do nového dne.

Pokud nemáte cvičení v lásce, zkuste třeba ještě meditaci. I tak dokáže naše tělo dostat ze stresů z toho, že nestíháme, že nás něco bolí. Dokáže během chvilky naši mysl zcela obohatit, zcela ji vypnout, abychom měli prostor na nové starosti nového dne.