Bylinky – proti jakým nemocem skvěle bojují?

Bylinky proti nemocem
Bylinky proti nemocem

V současné době se lidé při nemocích raději obrací na přírodní léčbu. Je to sice delší proces, přesto je to něco, co je pro naše tělo mnohem přívětivější. Přece jenom pomocí bylinek a pomocí zdravých surovin neškodíme tělu tak, jako léky (hlavně jako antibiotiky). Díky tomu, že doktoři začali předepisovat antibiotika už i na rýmu, která se dá vyléčit mnoha jinými způsoby, si naše tělo bohužel na tuto devastaci zvyklo a už není ani léčba antibiotiky tak účinná, i když nám pořád stejně devastuje tělo.

Při běžných onemocněních či nachlazeních je třeba užívat hodně česnek, který je označován jako přírodní antibiotikum. Ovšem při konkrétních nemocech či zdravotních potížích nepomůže nic jiného než oblíbené bylinky. Konkrétně bylinky jsou opravdu fantastické při léčbě různých onemocněních, jen člověk musí vědět, na co se jaký druh dobrý a co léčí. Pojďme si proto to základní představit.

• Měsíček lékařský

Kdo by neznal rostlinku zvanou měsíček lékařský. Tato krásná, dobře zapamatovatelná bylinka je dobrá například na křečové žíly nebo třeba na krevní podlitiny. Otoky, proleženiny či plísně nohou s pomocí této bylinky taky odeženete ze svého těla pryč. Co se týče závažnějších onemocnění, tak se používá při léčbě tlustého střeva. Po té kosmetické stránce pomáhá zjemnit pleť.

• Čekanka obecná

Čekanku obecnou jistě taky zná i ten nejvíce amatérský zahradník. Z čekanky se dokonce vyrábí káva – jedná se o zdravou náhražku kávy. Mimo to nám pročišťuje celou trávicí soustavu, čistí náš žaludek a pomáhá proti žaludečním vředům.

• Heřmánek pravý

Heřmánek je znám svou vůní, ale i svou podobou, proto ho v přírodě najdete rychlostí blesku. Léčí všechny vnitřní orgány – pomáhá hlavně při střevních či žaludečních potížích. Mimo to ho známe hlavně díky tomu, že nám pomáhá bojovat se záněty, s kožními ekzémy nebo taky při chřipkách či rýmě. Velice dobře bojuje proti zánětu průdušek.