Jaké bylinky umí prodloužit život?

Jaké bylinky umí prodloužit život?
Jaké bylinky umí prodloužit život?

Chcete být věčně mladí? Nebo se chcete jenom dožít opravdu úctyhodného věku? Ať už je tomu tak či onak, v obou případech pátráte na internetu po něčem, co by se dalo nazvat elixírem mládí. V současné době takových rádoby elixírů najdete na trhu mnoho, proč však nevsadit na sílu tradičních bylinek? Právě bylinky jsou zaručené v boji proti stárnutí a pokud vsadíte na ty správné, mohou vám rapidně prodloužit život.  

Možná si říkáte, jak je možné, že bylinky mohou prodloužit život. A ono to zkrátka jde! Je to proto, že bylinky pročišťují krev, tudíž předchází i spoustě nemocem. Pojďme si zmínit několik pomocníků z přírody, kteří nás nenechají ani v touze po dlouhém životě ve štychu.  

Vsaďte na čekanku, kopřivu nebo na pampelišku 

Pokud patříte mezi ty, kteří si bylinky pěstují na své zahradě, pravděpodobně žádnou bylinku nebudete dlouho shánět. Z níže uvedených bylinek se nejčastěji tvoří směsi, které pak společně prodlužují život.  

K bylinkám, které mají tu moc prodlužovat lidem život, patří bezesporu například čekanka. Čekanka se užívala dřív ve starověkém Egyptě a už tehdy se vědělo, že má pozitivní vliv na zdraví člověka. Kromě čekanky však vyzkoušejte i sílu kopřivy. Zejména nať z kopřivy podporuje vylučovací funkci ledvin. A co pampeliška a její kořen? Ten slouží především k pročištění krve.  

Mezi bylinky, které umí prodloužit život patří také violka, skořice (ale jen její kůra) nebo zemědým, který navíc pomáhá spravovat špatnou srážlivost krve.  

Nejdříve vše zkonzultujte s lékařem 

Pokud patříte k lidem, kteří mají nějaké zdravotní problémy, neměli byste se ani do pití bylinek pouštět zhurta. Raději se poraďte se svým lékařem, který vám řekne, jestli jsou pro vás bylinky vhodné či jestli vám náhodou nemohou způsobit zdravotní komplikace. Zejména těhotné nebo kojící ženy by se měly dopředu informovat o možných vedlejších účincích.