Co funguje na rýmu?

Co funguje na rýmu?
Co funguje na rýmu?

Jelikož se neustále všude mluví o novém typu koronaviru, lidé jsou pak šťastní, když dostanou jenom obyčejnou rýmu. Je však pravdou, že i když jsou z počátku lidé nadšení, později jejich nadšení upadá. Z obyčejné rýmy se totiž stává ona rýma, která je nepříjemná a která umí pořádně potrápit. Aby ve vašem případě neplatilo pravidlo, že léčená rýma trvá týden a neléčená sedm dní, pojďme si říct, jak se rýmy zbavit prakticky za noc.  

Možná si říkáte, že rýmy se nelze tak rychle zbavit. Jenže opak je v tomto případě pravdou. Stačí jenom vědět, jak k rýmě přistoupit.  

Lokty do vody 

Jedním ze způsobů, jak se zbavit rýmy opravdu rychle, je ponořit lokty do vody. Mluvíme však o horké vodě, ve které byste pak měli co nejdéle vydržet. Nohy je pak dobré zahřívat taktéž v horké vodě (klidně i při sprchování) a posléze je důležité je ihned zabalit do teplých ponožek.  

Obecně však lze říct, pomáhá horká lázeň. Horkou vodu pomalu připouštějte a hned po výlezu z vany se zamuchlejte do peřin. Takto pak vydržte alespoň třicet minut. Sice se budete potit, ale také tím zabijete veškeré viry.  

Česnek a vývar jsou pomocníci 

Pokud lokty o vody nebo horká lázeň zatím nezabírá, co vsadit veškerá svá esa v rukávu na česnek a vývar? Zatímco česnek je přírodním antibiotikem, vývar zase ulevuje prakticky od všech nemocí. Česnek se doporučuje ráno nasekat, zalít medem a spolknout. V takové formě má prý ještě vyšší účinnost. 

Vyzkoušejte výplach nosu 

Co podle řady odborníků i našich babiček také platí na rýmu, je výplach nosu solenou vodou. Voda by samozřejmě měla být jenom mírně osolená, nosem se pak voda vtáhne dovnitř a poté ji zase hned vysmrkejte. Tento ne zrovna příjemný zážitek opakujte třikrát až pětkrát denně. Přispějete tím i ke zmenšení otoků sliznice.