Farmářské boty pro letošní rok – ano nebo ne?

Farmářské boty pro letošní rok
Farmářské boty pro letošní rok

Letošní podzim přinesl do světa módy hromadu nových trendů. Tyto trendy nyní vidíme snad ve všech obchodech. Nevětšího počtu novinek jsme se dočkali v obuvnickém světě, ale ať pátráme, jak pátráme – farmářské boty nenacházíme. Co se stalo špatně? Nejsou letos v kurzu? A co mám dělat s těmi, které už doma mám?

Farmářské boty se letos opravdu nestaly tím hlavním trendem, který bychom si měli koupit. Držely se na prvních místech žebříčku nejstylovější obuvi hlavně vloni na podzim a vloni na zimu, ale letos jim už bohužel odzvonilo. Najdete místo nich na pultech obchodů podobnou obuv, ale ne tak mohutnou, ne tak „farmářskou“.

Jestliže jdete nyní do obchodu a hledáte kousky, které si koupíte, máme pro vás pár tipů, které jsou mnohem lepší než farmářské boty. Pojďme si taky říct, proč nejspíše farmářské boty letos nejsou tak v kurzu, jako vloni.

Elegantní podzim

O letošním podzimu by se dalo říct, že se jedná se o elegantní podzim. Letošní rok je podzim hlavně ve znamení kabátů rovných střihů, kdy parek už je na trhu minimum. Raději se tedy móda přizpůsobila tomuto elegantnějšímu stylu a i boty přizpůsobila módě. Možná právě proto najdeme v obchodech minimum farmářských botek – už se k ničemu nehodí.

Jaké boty volit místo nich?

Místo těchto farmářských bot bychom rozhodně měli sáhnout po té elegantnější podobě, tedy po chelsea botkách nebo po klasických polobotkách. Podzim se nese ve znamení polobotek, proto by byla škoda, kdybychom je nevyužili, než přijde zima. Konkrétně polobotky se dneska nosí hlavně na vyšším podpatku a v různých barvách, rozhodně se nebojte stříbrného odstínu.

Co se týče další obuvi, která se pomalu ale jistě dostává na scénu, tak je třeba zmínit i kozačky, které se nyní blesku rychle střídají podzimní obuv, proto s koupí podzimní obuvi bychom neměli otálet, protože zanedlouho je tu už ta zimní obuv a podzimní obuv seženeme opravdu jenom ve výprodejích, kdy hlavně nejčastější velikost 39 bude beznadějně vyprodána.