Účinky kokosového oleje – víte, na co se dá použít?

Účinky kokosového oleje
Účinky kokosového oleje

V dnešní době je velice řešené zdravé stravování. Řada lidí si zřejmě klepe na čelo, protože si neumí představit, jak se vlastně zdravě jí. Ovšem pokud se rozhodnete zdravě stravovat, pak zjistíte, že to není nic zvláštního, těžkého, ani nic ojedinělého. Jen si potřebujete zvyknout na trochu jiný druh stravy, který do svého těla budete přijímat. Hlavní zásadou je to, abyste vyhodili všechno nezdravé jídlo a nahradili ho tou zdravější podobou.

Pokud budete chtít vyměnit cukr, měli byste volit nikoliv třtinový cukr, jehož náhražky nyní najdete takřka kdekoliv, ale hlavně stévii sladkou, která je až tři sta krát sladší než samotný rafinovaný cukr. Pokud budete chtít nahradit třeba olej, doporučuje se volit olivový olej nebo třeba kokosový olej. Konkrétně ten kokosový byste rozhodně neměli postrádat i v té nezdravé domácnosti.

Přece jenom kokosový olej jako takový koupíte dneska naprosto všude a jeho účinky jsou naprosto blahodárné. Nemusíte s ním jenom zdravě vařit, jak jsme zmínili na začátku, ale rovnou s ním zatočte třeba se suchou pokožkou!

Proti suché pokožce těla

Spíše ženy mají problém s tím, že jejich nohy jsou suché. Loupou se hlavně během opalování nebo taky po holení nohou. Suché pokožky jsou nepříjemností i pro muže, neustále se pak škrábou a nevědí, jak s tímto problémem zatočit. S kokosovým olejem to půjde snadno. Kokosový olej je pro pokožku fantastický. Ihned ji zklidní, zjemní, hydratuje – a najednou je problém se suchou pokožkou vyřešen. Když jsme zmínili to opálení, dokonce ho i udržuje dlouhotrvající.

Proti lupům

Velice často se pereme taky s lupy. Většinou jsou lupy jenom důsledkem toho, že používáme dlouho nějaký šampon nebo že si málo oplachujeme vlasy, když se sprchujeme. Pokud však šampon obměňujete a pokud dobře vlasy oplachujete, přesto se však lupů nemůžete zbavit, zkuste kokosový olej, který nanesete na pokožku hlavy. Jemně olej vmasírujte, chvilku nechte působit a potom jenom vlasy omyjte vlažnou vodou.