Devět a jedna zajímavost o přátelských psech, kteří nás udržují v kondici

Zajímavosti o psech
Zajímavosti o psech

Jaké zvíře se řadí mezi nejčastěji chované domácí mazlíčky? No přece pes! Pes je tím nejčastějším zvířecím členem domácnosti, což ví jistě každý z nás, málokdo však o pejskovi ví několik zvláštních zajímavostí, které člověka posadí na židli. Pokud je pes členem i vaší domácnosti, přečtěte si o něm devět a jednu zajímavost, kterou jste o svém zvířecím mazlíčkovi doposud netušili.

Devět a jedna zajímavost o psovi:

1) Věděli jste, že zdravá fena mohou se svým psím partnerem mít za pouhých šest let i přes 66 tisíc štěňat? Fenky jsou neuvěřitelně plodná stvoření, a pokud mohou, rozmnožují se rychlostí blesku. Za pouhých šest let skutečně mohou mít skoro sedmdesát tisíc potomků.

2) I psi se potí. Na rozdíl od člověka se však potí jenom na jednom jediném místě na celém těle, a to mezi polštářky tlapek. Na tom jediném místě se nachází psí potní žlázy.

3) Mnozí lidé se domnívají, že jsou psi barvoslepí. Jenže to samozřejmě není pravda. Psi vidí jako lidi, jenom tedy celý den vidí jako lidé v šeru. To, že jsou psi barvoslepí, je tedy obrovský mýtus, který lidé mezi sebou šíří.

4) I když se může zdát, že pejsci žijící na vesnici jsou šťastnější, psi žijící ve městě žijí mnohem déle, a to konkrétně o tři roky.

5) Pejsci jsou členy domácnosti milováni. Ve Spojených státech amerických se dokonce pejsci stávají nedílnou součástí večerního programu. Nedávný průzkum ukázal, že neuvěřitelných 87 procent Američanů tvrdí, že s nimi pejsci tráví čas zejména každý den u televize.

6) O zkáze Titanicu jste jistě slyšeli. Neustále se mluví o tom, kolik na lodi umřelo lidí a kolik lidí přežilo. Málo se však mluví o psech, kteří přežili. Zkázu Titanicu konkrétně přežili tři psi, a to konkrétně pekingský palácový psík, pomeranian a novofundlandský psík.

7) Psi jsou nejčastějším zvířecím členem domácnosti. Z průzkumů vyplývá, že pejska vlastní každá čtvrtá rodina.

8) Posíláte pozdravy v podobě pohledů? Jistě jste nikdy nepřemýšleli nad tím, že byste na pohled podepsali i svého pejska. V Americe je to však běžné. Neuvěřitelných sedmdesát procent majitelů pejsků své psy na pohlednice podepisuje.

9) Víte, proč se říká, že prší psi a kočky? Rčení pochází už ze 17. století, kdy se během obrovských, prudkých lijáků velké množství psů a koček utopilo.

10) A jaké psí plemeno je nejtěžší? Německá doga.