Zajímavá muzea, která stojí v Praze za navštívení

Muzea Praha
Muzea Praha

Návštěva hlavního města nemusí být jenom o památkách. Praha nenabízí pouze památky, ale nabízí toho mnohem více. O matičce měst se říká, že je to město, které nikdy nespí, což znamená, že nabízí svým turistům mnoho možností. Ti, kteří milují historii, nejspíše zavítají především k památkám, ale ti, kteří po památkách neprahnou, mohou zavítat na krásné vyhlídky, které umožňují dostát pocitu, že Prahu máme jako na dlani. Pokud ale patříte k těm, kteří chtějí navštívit různé zdejší instituce, konkrétně muzea, která jsou nevšední, doporučujeme navštívit níže zmíněná místa, která vás budou fascinovat.

Praha je plná institucí, které stojí za navštívení. Děti si zamilují například Království železnic, kde se nachází nespočetné množství vlaků, vlakových spojů, železnic a mnohých podobných souvisejících věcí. Praha však není místo jen pro děti, uchváceni budou i dospělí, kteří se zamilují do zdejších muzeí, která skutečně jednoho člověka až fascinují.

Illusion Art Museum Prague

Pokud se budete potulovat kolem Staroměstského náměstí, zamiřte například do Illusion Art Museum Prague, tedy do muzea iluzí, kde vás čeká mnoho dech beroucího. Muzeum se nachází takřka naproti pražského orloje a má dvě patra. První patro je plné klamů a iluzí, do nichž se zamilujete. Součástí muzea jsou nejen 3D obrazy, které dokážou člověka fascinovat a dokážou ho přimět k zamyšlení, jak někdo něco takového může vlastně vykouzlit, a to ne na plátně, ale rovnou na zdi nebo na podlaze. Součástí prvního patra jsou i jiné zajímavé klamy, které člověka uchvátí.

Druhé patro je zaměřeno na umění, konkrétně na díla člověka, který za muzeem stojí. Jedná se také o poměrně zajímavé patro muzea, ovšem je pravda, že člověk si více zamiluje optické klamy a iluze, které mají úspěch na sociálních sítích.

Technické muzeum Praha

Pánové si zamilují zejména pražské Technické muzeum, které je otevřeno i v době státních svátků. Pokud spadáte do skupiny lidí, kteří se zajímají o techniku, o to, jak šel čas s vymoženostmi a vynálezy, je toto místo pro vás to pravé. Vstup do muzea nestojí moc, dokonce jsou na stránkách muzea vypíchnuty dny, během kterých je vstupné snížené.