Choroby, které nejčastěji sužují ženy. Jaké to jsou?

Choroby, které nejčastěji sužují ženy. Jaké to jsou?
Choroby, které nejčastěji sužují ženy. Jaké to jsou?

Každého během života či během roku sužují mnohé choroby. Zatímco někoho trápí jenom obyčejné nachlazení nebo jednou za čas mírná chřipka, pak jsou tu lidé, které trápí daleko horší choroby, jako jsou třeba záněty a podobně. Zaměřme se nyní konkrétně na ženy, které sice nebývají více nemocní než pánové, sužují je však krapet jiné nemoci než muže. Jaké nemoci tedy sužují ženy nejvíce? 

Možná si myslíte, že nejvíce ženy trpí gynekologickými problémy. V takovém případě máte, ale také nemáte pravdu. Ženy opravdu sužují gynekologické problémy velice často, často však trpí podobným onemocněním jako pánové. Pojďme si však konečně zodpovědět otázku, kterou jsme si položili.  

Osteoporóza 

K nejčastějším ženským chorobám patří osteoporóza, což je řídnutí kostí. Podle posledních statistik toto onemocnění ohrožuje každou třetí ženu, a to hlavně v období menopauzy. Během menopauzy totiž dochází k největšímu úbytku kostní hmoty, a tak je zmiňované onemocnění opravdu obrovským strašákem. Kromě menopauzy za osteoporózu může často také kouření, alkohol nebo užívaní konkrétních druhů léků. Za řídnutím kostí stojí mimo jiné i nedostatek vitaminu D.  

Porucha příjmu potravy 

K velice častým ženským onemocněním patří porucha příjmu potravy. Ženy dnes a denně zkouší nejrůznější diety, kterými si však bohužel ubližují, aniž by si to mnohdy uvědomovaly. K nejznámějším poruchám příjmu potravy patří bezesporu bulimie a také anorexie. To jsou největší strašáci ve skříních žen, mnohdy však za těmito strašáky stojí ženy samy.  

Zánět močových cest 

Dalším velice častým onemocněním žen patří i zánět močových cest. Jednou za čas tato choroba potrápí skutečně každou ženu. Nejčastěji za tím stojí bakterie, k typickým projevům patří časté a bolestivé močení. Bohužel při této nemoci není jiného řešení než nasazení antibiotik.