Nejlepší second handy v Praze. Už jste v nich ulovili nějaký kousek?

Nejlepší second handy v Praze. Už jste v nich ulovili nějaký kousek?
Nejlepší second handy v Praze. Už jste v nich ulovili nějaký kousek?

Second handy jsou mezi lidmi poměrně oblíbené. Důvodem je to, že si mohou lidé koupit skvělý kousek za nízkou cenu, aniž by podporovali velké obchodní řetězce, které mají špatný dopad na životní prostředí a které navíc využívají k práci chudáky děti. Díky zvýšenému zájmu o second handy jich u nás rapidně přibývá, zejména v Praze narazíme na second handy na každém rohu. Že jste na žádný super second hand ještě nenarazili? To snad není možné. Máme pro vás i přesto celou řadu tipů na to, kde ulovit bomba kousky za fantastické ceny.  

Šatna v Konvitské ulici 

Pokud se budete nacházet v Praze 1, konkrétně v Konvitské ulici, pravděpodobně neminete second hand nazvaný Šatna. Jedná se o “sekáč”, který je otevřený už od roku 1996. Od té doby se v něm mění maximálně módní kousky, nikoliv ceny, které jsou stále přijatelné a super. Pokud si tedy budete chtít koupit něco nového do svého šatníku, zamiřte nejdříve sem než do svého oblíbeného butiku, který je jednou z největších ekologických zátěží pro planetu.  

Slow bazar v Řeznické ulici 

Mezi nejproslulejší sekáče v Praze patří rozhodně i Slow bazar v Řeznické ulici. Jedná se o sekáč, kde narazíte i na kousky luxusních módních značek, které ulovíte doslova za hubičku. Navíc sem budete chodit velice rádi, jelikož je zde čisté, příjemné prostředí a trendy se mění podle aktuální sezony. Nenarazíte zde tedy dvakrát na podobné, ne-li stejné kousky.  

Naty šaty v Sokolovské ulici 

Pokud se budete nacházet v Sokolovské ulici nebo poblíž, rozhodně zamiřte do Naty šaty, což je skvělý butik na Karlíně. Jedná se o poměrně odvážný second hand, kde si však najdou kousky zejména ženy. Během roku se zde konají nejrůznější akce a události, v rámci kterých lze získat kousky za ještě nižší ceny než normálně. Není to sice klasický second hand, je spíše příjemným zpestřením mezi klasickými sekáči.