Jaké benefity má cestování?

Jaké benefity má cestování
Jaké benefity má cestování

Cestování je dnes velice oblíbená činnost, u které lidé doslova vypnou. Navíc dneska se dá cestovat různě, je mnoho možností dopravy, je veřejnosti přístupné takřka každé místo na zemi. Není se tedy čemu divit, když je cestování dnes tak oblíbené. Navíc tato činnost má v sobě celou řadu výhod, kterých bychom se neměli bát a které bychom jednoznačně měli využít.

Na benefity jsme zvyklí hlavně v zaměstnání, kdy je dokonce vyžadujeme. Nejčastěji volíme práci z domu jako hlavní benefit, protože si myslíme, že z domu bude naše práce mnohem efektivnější než odjinud. Velice často jsou benefitem i volna navíc nebo třeba půjčka firemního automobilu či jiné technologie.

Pokud bychom však měli uvažovat nad takovými výhodami cestování, možná nás nic nenapadne, což je škoda, protože takových benefitů je hned několik. Pojďme si tedy nějaké z nich zmínit, abychom byli do cestování zapálení mnohem více.

Nový životní smysl?

Kdysi Dannye Kaye řekl, že cestováním podnikáme jakousi cestu sami k sobě. Mnoho z nás během nějakého cestování v sobě objeví nějaký smysl života, o němž jsme si mysleli, že se ztratil. Jedná se o jakousi investici do sebe samotného.

Domov je něco víc než dějiště našeho dětství

Při cestování sice poznáváme jiné kultury, poznáváme doslova jiný svět, ale také si uvědomujeme, že domov máme jenom jeden a že je to mnohem víc než jenom dějiště našeho dětství. Lin Yutang kdysi zmínil, že nikdo si neuvědomí, jak krásné je cestovat, do té doby, dokud nepřijde domů a nepoloží hlavu na svůj starý známý polštář. Cestování je tedy skvělé, ale ještě skvělejší je vracet se domů, který najednou budeme vnímat zcela jinak.

Poznáte nové lidi

Během cestování poznáte, jak jednoduché je se seznámit. Cesta se podle Tima Cahilla nejlépe měří na přátelích a těch, které jste během cesty poznali, než na kilometrech, které jste ujeli či ušli.