4 tipy, co navštívit v Dubaji

4 tipy, co navštívit v Dubaji
4 tipy, co navštívit v Dubaji

Do Dubaje se nyní na konci roku jezdí s opravdu velkým zájmem. Důvod je prostý – už za pár hodin letu se octnete z chladné zimy v naprosto parném létě. A přesně to milovníci léta a tím pádem i ti, kteří nesnáší zimu, vyžadují a chtějí. Dubaj ale kromě vysokých teplot slibuje mnohem víc. A to konkrétně řadu zajímavých míst, jež stojí za navštívení. 

I když Dubaj trhá rekordy prakticky ve všem, pojďme si zmínit jenom čtyři tipy na místa, která se bezesporu nesmí minout při návštěvě destinace, kam se určitě budete několikrát vracet. Co konkrétního tedy vidět a neminout? 

Burj Khalifa jako zastávka číslo jedna 

Jednou z hlavních zastávek při návštěvě Dubaje je bezesporu Burj Khalifa. Jedná se o nejvyšší budovu světa, kterou můžete vidět i zevnitř. Vstupné nestojí žádnou závratnou částku. Tento mrakodrap je jednou z prvních položek ve vašem itineráři. 

Burj Khalifa se označuje za nejvyšší budovu světa právem. Měří totiž neuvěřitelných 828 metrů, pokud bychom počítali i její anténu, dostaneme se na výšku rovnající se 829,8 metrů. 

Dubai Fontain tají dech 

Pokud však hledáte bezplatnou podívanou, nabízí se nádherná dubajská fontána. Takzvaná Dubai Fontain je nejen světelnou, ale také hudební show, která prakticky denně (kromě pátku) přitáhne hromadu zvědavých očí s neutichajícím fotoaparátem.  

Hlavní cíl fontány je pobavit. A taky vytvořit neuvěřitelné vodní kreace, které jdou do tónů bezmála pětatřiceti písní. A nejsou to písně jenom klasické, ale také moderní. 

Ski Dubai pro nezapomenutelné lyžování 

Pokud vám ale přece jenom v tom otřesném horku přijde myšlenka na zimní radovánky, nemusí vaše představa po pořádném lyžování zůstat pouze myšlenkou. V Dubaji totiž existuje Ski Dubai, což je místo nabízející lyžovačku uprostřed pouště a parného léta.  

Lyžařský areál je součást obchodního centra Mall of the Emirates a zažijete zde opravdu nefalšovanou zimu se vším všudy.